Очільниця обласної “Батьківщини” посилає керівника області воювати в АТО

Людмила Щербаківська хоче, щоб перший заступник голови ОДА Андрій Гижко замінив воїнів АТО і захищав країну зі зброєю в руках

Ось і закінчився у вінницькому, провінційному політикумі “конфетно-букетный” період.

І якщо пересічному спостерігачу початок накалу пристрастей у стабільно мертвий політичний період відпусток видається дивним, то для людей близьких до політики та влади всі ці речі доволі прогнозовані. Як ми неодноразово писали раніше, жодні оманливі політичні компроміси у вигляді посад для родичів політичних опонентів, гранти з бюджету, тендери, підряди та інші внутрішні договорнячки не гарантують злагоджену та колежанську політичну ситуацію в нашому регіоні. Як бачимо вся ця особиста ілюзія “вічної дружби”, порозуміння та обміну компліментами на урочистостях та в приватних розмовах продовжувалась недовго.

“Родина сказала – надо, Батьківщина сказала єсть!”

Основні претенденти на президентську булаву вже розгорнули центральні штабні групи і почали доводити завдання для регіональних представників своїх партій. Окрім розрахунку бюджетів кампанії, організаційних питань та формування штабних структур, усім регіональним структурам доведені політичні, інформаційні та технологічні плани роботи. Звісно лише в тій частині, яка відповідає рівню обізнаності, фахової підготовки та довіри до регіональних керівників партійних структур.

Які “цу” були доведені до ключових опозиційних партій на Вінниччині можна здогадатись дуже легко. Навіть не читаючи місцевої преси, чи не вдаючись до зібрання пліток та кулуарних розмов. Вінницьку область давно записали до “президентської”. В цьому її сила, але в цьому і її слабкість. Слабкість перед внутрішньою політикою, протистояннями всеукраїнських лідерів, політичними та виборчими кампаніями.

Чим більше буде скандалів: корупційних, політичних, репутаційних в маркерній області за участі представників влади, чи правлячої еліти, тим гірший буде інформаційний та політичний фон для очільника держави та всіх, кого опоненти називають “вінницькими”. А далі схема взагалі проста – ключові спікери, ручні ЗМІ та боти в соцмережах піднімають хайп: подивіться що робиться у вотчині Гаранта Конституції, порівняйте з тим, що відбувається в країні і дайте собі відповідь на питання: чи такий Україні потрібен президент, який не здатен навести порядок в своїй базовій області, чи такий як наш кристально-чесний та професійний лідер?

Отже місцевим опозиціонерам дали вказівку шукати будь-який інформаційний привід для повальної критики влади. Чітко натякнули, що всі там ваші внутрішні домовленності нас не цікавлять, ставимо вас на контроль і будемо моніторити ваші дії.

Одним з перших “чорний лебідь” прилетів до голови Вінницької ОДА – Валерія Коровія. Від скандальної громадської активістки Таїси Гайди. Тієї, яка системно обливає брудом в соцмережах та інших доступних засобах комунікації президента, прем’єра, мера Вінниці, нардепів і так далі. Всіх, окрім голови ОДА. Але, як ми говорили раніше, напевно і тут настав час Х.

“Активістка” опублікувала аудиозапис телефонних розмов, у яких голос, схожий на голос власника фірми «Ростдорстрой» Юрія Шумахера каже, що «через губернатора» вони вирішують питання про отримання 300 мільйонів гривень з бюджету Вінницької області на будівництво доріг. А також про хабарі керівництву Вороновицької ОТГ, щоб ті сприяли у будівництві асфальтового заводу.

Тендер на 306 мільйонів фірма виграла, але у проектній документації вказала неіснуючий завод у Стрижавці, який, згідно умов у тендері, мав перебувати у зоні будівництва.

На кримінальну справу дані факти, у принципі, тягнуть. З огляду на те, що було порушено правила тендеру. Але максимум, кого можна притягти до відповідальності – чиновників, що халатно (а довести факт хабарів буде непросто, так як зроблений без відповідного дозволу запис доказом не є) поставилися до тендерних процедур. Отже, не викриття само по собі цікавило тих, хто розпочав інформаційну кампанію.

Натомість факт незаконного запису чужих розмов на кримінальну справу заслуговує однозначно. Стаття 359 Кримінального Кодексу України «Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації»: карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

І якщо Гайда здійснила явку з повинною, виклавши ці записи у соціальних мережах, то вона явно не хвилюється за подальші наслідки.

Та й зробити це самостійно ані Гайда, ані «Автомайдан» фізично не могли.

Тоді хто це зробив? Хто в Україні володіє відповідним набором технічних засобів, інформацією про те, що саме записані особи у конкретний час спілкуватимуться на предмет «решалова» питання ціною у 300-500 мільйонів, а також може забезпечити прикриття від прокуратури?

Ну і, звичайно, фіксуємо чергове репутаційне “палево” для громадської активістки, яка вже давно отримала сумнівну славу штатного інформатора компетентних органів.

По темі з місцевих ЗМІ: Активістка Таїса Гайда інформатор СБУ?

Наступний крок проти місцевої влади зробила керівниця обласної “Батьківщини” – Людмила Щербаківська. 

Очільниця партії Юлії Тимошенко на Вінниччині заявила в місцевій газеті “33 канал” (співзасновник – підлегла Щербаківської по партії “Батьківщина” Тетяна Редько), що Андрій Гижко (перший заступник голови ОДА) повинен йти воювати в АТО, назвала його “людиною яка працювали при регіоналах” і пригрозила ретельною перевіркою відповідними службами після зміни влади.

При чому привід для гучної інформаційної заяви скажемо відверто ну так собі.

Засідання комісії з відбору кандидатур для відзнаки “За заслуги перед Вінниччиною”.

Одна з тих безкінечних нарад, зібрань, комісій, що повсякчас проходить чисто протокольно: завчасно погоджені кандидатури, рутинно підтримані та одноголосно проголосовані. Все так як і мало б бути завжди. Але тільки не в “президентській” області, і тільки не перед виборами президента.

Як будуть реагувати на ці безумовно політичні дії опонентів команда влади -побачимо.

Віталій Горковчук

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net