Сергій Кудлаєнко: важливим завданням є формування професійного середовища в органах виконавчої влади на місцях

На черговому засіданні Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, що відбулось 4 липня, було підписано Меморандум про співпрацю Комітету та Асоціації ОТГ України.

Як повідомив заступник голови Комітету, народний депутат Сергій Кудлаєнко, документ сприятиме практичній підтримці та просуванню реформи з децентралізації влади в Україні, а також розширенню прав та можливостей об’єднаних територіальних громад.

«Комітет є відкритим для співробітництва з представниками органів місцевого самоврядування – виїзні засідання, круглі столи та зустрічі беспосередньо в Комітеті і на місцях – це традиція і постійний стиль роботи всіх служб та експертів. З огляду на процес об’єднання територіальних громад, який сьогодні визначається як ключовий у впроваджені реформи місцевого самоврядування, на часі ряд завдань із якісного законодавчого забезпечення та підтримки децентралізації. За умовами Меморандуму Комітет бере на себе зобов’язання не тільки розглядати проекти законодавчих актів, а й забезпечувати створення робочих груп з напрацювання законопроектів та підтримку діалогу між посадовими особами органів місцевого самоврядування і експертним середовищем з актуальних питань децентралізації в Україні. З іншого боку, сьогодні потрібен консолідований майданчик для практичних рекомендацій представникам місцевої влади із застосування законодавства на практиці, консультацій та поширення кращих практик громад і це потрібно робити за участі як представників місцевого самоврядування так і законодавців. В цих питаннях роль Асоціації об’єднаних громад може стати визначною», – пояснив Сергій Кудлаєнко.

Народний депутат підкреслив, що важливим завданням сьогодення є формування професійного середовища в органах виконавчої влади на місцях.

Прес-служба народного депутата

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net