Нардеп Юрчишин не виконав законодавчих обіцянок

Петро Юрчишин дав сім обіцянок щодо законодавчих ініціатив, і, як зазначає сайт «Слово і діло», який моніторить діяльність політиків, нардеп від Вінниччини остаточно провалив чотири законодавчі обіцянки.

Слід зазначити, що активісти та журналісти неоднаразово вистежували Петра Юрчишина на лобістському голосуванні, корупційних схемах тощо. Петро Юрчишин став нардепом по округу №13 (Калинівський, Козятинський, Хмільницький райони) як самовисуванець, а потім вступив до БПП. Хоча й обіцяв виборцям, що буде незалежним депутатом.

І ось нардеп Юрчишин нехтує волею виборців у впровадженні законодавчих ініціатив, за рахунок яких його і обрали депутатом.

Балотуючись на виборах на Вінниччині він запевнив, що сприятиме ухваленню закону про скасування депутатської недоторканності. В лютому 2015 року Юрчишин голосував за законодавчу ініціативу щодо скасування недоторканності народних депутатів України та суддів. Однак із кінця 2015 року законопроект перебуває на стадії опрацювання в комітеті для винесення на розгляд Верховної Ради. Втім, у нардепа ще є примарний шанс до кінця цієї сесії проголосувати за скасування депутатської недоторканності.

Ще одна передвиборча обіцянка Юрчишина провалена, і не виконана. Він мав намір сприяти ухваленню закону про заборону монополії аптечних закладів (щоб знизити ціни на ліки), розширювати мережу ФАПів у селах.

Навесні 2016 року нардепи ухвалили проект закону щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів. Передбачалося, що це рішення зруйнує штучно створені перешкоди для імпорту іноземних ліків в Україні, й вони подешевшають. Петро Юрчишин підтримав зазначений законопроект. Проте, з того часу ліки не подешевшали, аптеки у сільській місцевості продовжують бути монополістами. Тому й ця обіцянка Юрчишина провальна.

Ось решта обіцянок, які давав виборцям, і не виконав Петро Юрчишин:

  1. Юрчишин пообіцяв запровадити законопроект про право відкликання депутатів

  2. Юрчишин пообіцяв ініціювати закони щодо стимулювання розвитку сучасних технологій по переробці відходів сільськогосподарського виробництва

  3. Юрчишин обіцяє побудувати капличку в селі Сальниця

  4. Юрчишин пообіцяв запровадити законопроект про дострокове звільнення чиновників за вимогою громади

  5. Юрчишин пообіцяв запровадити законопроект про погодження з громадою кандидатур на керівні посади.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net