Скандальну вінницьку громадську діячку занесли в національний реєстр фейкових активістів

Скандально відома у Вінниці активістка Таїса Гайда за останній тиждень потрапила в декілька неприємних історій. І стала першою героїнею нашою рубрики “Репутація”. В цій рубриці ми будемо наводити факти заплямованої репутації місцевими політиками, депутатами, громадськими діячами, бізнесменами, тощо.

Так на загальнонаціональній Інтернет-платформі «ФейкАктив» була опублікована стаття вінницьких журналістів про джерела доходів місцевих активістів.

Наводимо витримку з цієї публікації:

Після скандалу з колегами за волонтерські гроші пустилась у всі доступні схеми заробітку на «громадській» ниві: воювала за землю, збирала данину у суддів, намагалась отримати декілька ділянок біля Вишенського озера, отримавши відмову дотепер мусує тему «знищення заплави» і «злочинного дерибану вінницької землі».

Пестрить сторінка Гайди ретельною перевіркою всіх земельних і майнових рішень міської ради, щоправда дрібнотою на кшталт кіосків, якими не гребують у Тернополі, вінницькі активісти не займаються. Зосереджуються на великих забудовниках. Постійна активність «громадської діячки» у напрямку міської ради, яка шукає будь-яку зачіпку для створення інформаційного шуму навколо міської влади, свідчить про позицію міста: з шантажистами перемовин не ведемо. Позаяк звичний потік обвинувачень зі сторінки самої Таїси Гайди в одному напряку вже давно не сприймається, останнім часом вінницька активістка долучила до торгів з міською владою деяких місцевих фейсбук-коментаторів, що претендують на звання ЛОМів. Але і цей «феєричний тролинг» частіше обертається проти самих шукачів зради, а до ЛОМів їм ще рости і рости.

За цей час активістка встигнула “прокрутити” близько 90 тисяч гривень на неправомірній оренді. Згодом борг у більш ніж 120 тисяч гривень їй «закрили». Як і хто, добре знають в стінах обласної адміністрації та СБУ.

Намагалася втрутитися у процес розподілу бюджетних коштів, виділених на будівництво паркану навколо парку та ламала приватну власність.

Влаштовувала скандали навколо призначень на відповідальні посади (до речі, суди згодом програвала).

Одного разу активістка вирішила зіграти по-крупному і …. провела громадську експертизу облдержадміністрації.

Обласна влада одразу зрозуміла як її здихатися. І найшла гідне місце для застосування її сил – на історичній ниві. Тепер “Народний Майдан Вінниччини” Таїси Гайди щороку отримує неабиякі гранти з обласного бюджету на проведення історичних досліджень.

Досліджень особливо не видно, але черговий “активіст” отримав постійне, офіційне джерело фінансування і більше не влаштовує скандалів.

Судячи з повної відсутності і навіть найменшого натяку на критику обласної влади, не стане виключенням по бюджетному фінансуванню і 2018 рік.

Довідково: Інтернет-платформа «ФейкАктив» створюється як організація громадського контролю, спільнота журналістів та об’єднання небайдужих громадян, спрямована на узагальнення та систематизацію інформації про діяльність Громадських організацій та їх представників (так званих «активістів»), аналіз достовірності, повноти та точності поширюваної ними інформації, виявлення фактів недоброчесності «активістів» з метою формування справжнього й дієвого Корпусу громадських активістів, здатних здійснювати незаангажований та справедливий вплив на державу та суспільно значимі процеси в Україні. Ми твердо стоїмо на позиції, що лише за умови розвиненої політичної й правової культури демократичного громадянського суспільства, яке не просто на законній, а, насамперед, правовій, публічній та прозорій основі контролює державну владу, Україна отримає справжній баланс між народом та владою.

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net