Стало відоме прізвище вінницького депутата, якого НАЗК підозрює в незаконному збагаченні у 25 мільйонів гривень

НАЗК вінницький депутат
НАЗК вінницький депутат 25 мільйонів

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що депутат Чернівецької селищної ради Вінницької області не вказав майно на 35 млн грн.

У повідомленні наводиться перелік нерухомого майна, транспортних засобів та інших активів, які депутат “забув” зазначити у декларації за 2020-й рік.

“За результатами моніторингу виявлено ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст.368–5 КК України, що свідчить про незаконне збагачення на суму 25 млн грн. Агентство направило матеріали щодо місцевого депутата до Національної поліції”, — вказано на офіційному сайті НАЗК.

Повідомлення про правопорушника “підхопили” ЗМІ. Зокрема, такий матеріал з посиланням на НАЗК розмістило “Суспільне”. Дане видання, однак, зробило уточнення: “з власних джерел” редакції відомо, що йдеться про депутата від політичної партії “Слуга народу”.

Спираючись на українську політичну традицію поливати брудом опонентів, ЦУ поширювати цей висновок у соцмережах та інших інформаційних майданчиках дали “мозкові центри” партійних опонентів “Слуги народу”.

Як ми повідомляли раніше на нашому телеграм-каналі, у Вінниці цю новину “підхопила” лише анонімна мережа інтернет-сайтів афілійована з партією колишнього прем’єр-міністра України.

Порушення у декларації, судячи з висновків НАЗК, мало місце.

Фігурант скандалу, за інформацією з наших джерел, — Анатолій Лутковський.

Але у списки пропрезидентської партії його призвела не протекція нинішнього керівництва обласного осередку “Слуги народу”, а те, що його донька — Світлана Лутковська була координатором “Зе-команди” у Вінницькій області ще на етапі її становлення — перед президентськими виборами 2019-го року.

Офіційні функціонери правлячої партії інцидент поки що не коментували. Втім, і депутати від “Слуг” інколи вдаються до порушень.

Так, у минулому місяці Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук народну депутатку від “Слуги народу” Маргариту Шол. Повідомляється, що Шол не вказала у декларації за 2020 рік відомості про оренду квартири на Печерську в Києві, вартість якої становить близько 5 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський подякував спецслужбам за очищення влади та анонсував нові звільнення.

Крім того, ще до війни Президент України заявляв, що “наступний парламент буде ще “чистішим”.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net