Таким чином головна редактора газети “33-й канал”, екс-депутатка обласної ради Тетяна Редько відреагувала на те, що Ігор Хміль утримався під час голосування за Звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо заборони діяльності УПЦ в єдності з московським патріархатом.

Сторінка Тетяни Редько в соцмережі

Ігор Хміль в попередньому скликанні облради був депутатом від партії “Самопоміч”.

25 листопада на черговій сесії депутати Вінницької обласної Ради ухвалили звернення  Вінницької обласної Ради 8 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

З 84 депутатів на сесії були присутні 60, «за» проголосували 58, «утримався» 1, «не голосував» 1. Утім депутат Олександр Підгорняк у залі заявив, що у нього не спрацювала картка, але він підтримує звернення.

Слід сказати, що Звернення трохи спізнилося, адже напередодні, 23 листопада, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про заборону діяльності УПЦ МП на території України.

Тож навіть виявлення політичної позиції у виконанні вінницьких депутатів дещо забарилося. Актуальним це питання було у серпні-вересні, коли органи місцевого самоврядування ухваленням подібних звернень сигналізували Верховній Раді про необхідність прийняття такого законопроєкту. Тоді це зробили Львівська, Хмельницька, Волинська, Тернопільська та інші обласні та міські ради.

Вінницька обласна рада… робила те, що вона вміє найкраще — вичікувала.

Тепер, звернення має дещо ритуальний характер (адже зареєстрвоано відповідний законопроєкт) звернення було прийняте, Редько поставила питання, чому не всі депутати обласної приїхали на сесію. І яким чином прихильник Гройсмана Хміль пояснить власні дії.

Слід сказати, що Хміль не вперше потрапляє у скандали, пов’язані з релігійними питаннями. Так, придбану за волонтерські кошти машину він чомусь демонстративно повіз освячувати до церкви Московського патріархату. Причому тоді Хміль намагався навіть спихнути провину на… Папу Римського, який начебто заявив, що “НАТО могло спровокувати вторгнення рф в Україну, то тепер будемо і його цькувати?”.

Можливо, позиція Хміля частково збігається з думками свого керівництва, яке не бажає псувати стосунки з прихожанами Московського патріархату. У ЗМІ уже з’являлися повідомлення, що керівники “УСГ” вітали митрополита Симеона (ПЦУ) з “чорного ходу”, щоб ніхто не побачив.

А самий останній скандал за участі депутата Хміля стався нещодавно, коли на пункті пропуску Могилів-Подільський, під час огляду автомобіля людини схожої на депутата обласної ради Ігоря Хміля правоохоронці знайшли речовину зеленого кольору, попередньо – канабіс. А також декілька десятків набоїв та пігулки.

Детальніше: У депутата Вінницької обласної ради під час митного контролю знайшли пігулки, набої і наркотики

Відмовчуються перші особи УСГ щодо поведінки Ігоря Хміля і сьогодні. Зрештою, не коментує звинувачення з боку Редько і сам послідовник Володимира Гройсмана.

Цікаво, що Хміль є одним з тих, хто активно “піарить” себе у медіа-просторі, розраховуючи отримати сприяння на майбутніх виборах до Верховної Ради.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net