У Вінниці може з’явитись “Пенсійне крило партії Йоббік”

24 травня у приміщенні Вінницької філармонії близько 10 осіб пенсійного та предпенсійного віку зірвали святкування Міжнародного Шевченківського свята.

Того ж дня у Черкасах було вбито депутата обласної ради, а ближче до вечора у Києві декілька десятків нападників у балаклавах розгромили ресторан, у якому перебували англійські вболівальники.

Якщо вас зацікавило, що об’єднує ці події – давайте про це поговоримо.

Основу сучасної цивілізованої держави Західного світу складають дві фундаментальні категорії. Форму держави визначає Закон, сутність – Демократія.

Що таке демократія? Це, коли громадяни роблять вибір на користь певних осіб та партій, які виступають за певний вектор розвитку країни або територіальної громади та озвучують певну програму дій. А після певного періоду перебування цих осіб при владі, дають оцінку – впоралися вони чи ні. Тоді ж громадяни або довіряють їм перебувати при управлінні ще один термін, або обиратимуть інших.

Наприклад, саме депутатський корпус, обраний представниками територіальної громади, має право визначати, що робити з вільним клаптиком землі – зробити на ньому сквер, спортивний майданчик або парковку. Якщо громадянам не подобається рішення про будівництво, наприклад, парковки, вони можуть виступити з мирними пікетами. А якщо депутати наполягатимуть на своєму, на наступних виборах люди вільні обрати ту партію та того мера, який пообіцяє ніколи більше паркувальні майданчики не будувати, натомість розбити десятки скверів.

Це – нормальна практика політики на муніципальному рівні.

Якщо ж на цьому місці товчеться жменька осіб, які волатимуть, що лише вони репрезентуватимуть волю всієї громади, і що на цьому місці має бути тільки спортивний майданчик, і що в іншому випадку вони застосовуватимуть силу проти усіх незгідних, то таких персонажів слід ізолювати.

Про це прописано у Законі, який конкретизує норми співіснування влади та громади, а також визначає покарання за порушення цих норм.

А тепер повернемося до витівки буйних бешкетників, які зірвали концерт винятково для того, щоб нагадати про свої вимоги знести пам’ятник Небесній Сотні та встановити на колишній Театральній площі пластмасове погруддя Тараса Шевченка.

Одним зі «старців-розбійників», який видерся на сцену і вередував у мікрофон, що саме його волі має підкоритися Вінницький міський голова Сергій Моргунов, був Валерій Палій. В цьому місті потрібно користуючись нагодою передати палкий привіт організаторам заходу.

Палій у 2010 році балотувався на посаду Вінницького міського голови. І вщент програв вибори. А ось Моргунов у 2015 році вибори виграв.

Так, хто має право виступати від імені Вінницької територіальної громади? І хто повинен вирішувати – який пам’ятник і де стоятиме?

Відповідь очевидна.

Але незрозуміла для провокаторів, які у гонитві за удаваною справедливістю вирішили порушити Закон (а їхні дії уже можна кваліфікувати як «хуліганство»).

І чим тоді вони відрізняються від тих, хто під час з’ясування стосунків у Черкасах не зупинився перед вбивством?

Або від тих молодиків, які вдерлися до ресторану у вчинили бійку з англійцями?

А нічим.

В усіх трьох випадках було порушено Закон. А у Вінниці ще й основні правила Демократії.

Зрозуміло, що у Палія та його подільників є дві точки зору – «їхня» і «неправильна».

Шкода лише, що для провокацій вони обрали такий сакральний для українців символ, як пам’ятник Кобзареві.

Тим часом в соцмережах влучно коментують цю подію. На тлі створення всілякого роду молодіжок в українських партіях, вінницький активістам-пенсіонерам пропонують зорганізуватись в «Пенсійне крило партії Йоббік».

Фото сайт Реал. Вінниця

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net