Депутати місцевих рад від «БПП-Солідарність» ознайомились з міжнародним досвідом проведення реформ у медичній та освітній галузях, пенсійного забезпечення та децентралізації влади. Про це повідомляє офіційний сайт партії. Тренінг для посадовців провів помічник народного депутат Ярослава Максимчук.
Партійний сайт інформує наскільки корисним виявився тренінг для його учасників. Голови партійних осередків дали оцінку тренеру та отриманим на заході знанням.
Перш за все присутнім було цікаво «дізнатися про світовий досвід фінансування медичної галузі, про те, що Японія, Південна Корея, Іспанія, Сінгапур і Гонг-Конг належать до п’ятірки країн з найкращими послугами в галузі охорони здоров’я»
Валентина Оріховська, яка очолює партійний осередок в Гайсині, підсумовуючи «медичну частину» зазначила:
«Ми дізналися про особливості реформи первинної ланки, про повноваження сімейного лікаря, про перелік безкоштовних послуг для пацієнта, а також про червоний список послуг, які не ввійдуть у державний гарантований пакет та інше».
Далі мова йде про те, що присутні дізнались, що фінансування освіти у США та Канаді здійснюється на рівні близько 7% ВВП і що згодом Україна також планує спрямовувати на галузь освіти 7% ВВП, що становитиме 9,2 млрд гривень.
Тренер повідомив присутнім про – солідарну, накопичувальну, змішану системи пенсійного забезпечення та пенсійний вік у різних країнах світу.
Відгуками про отримані знання щодо пенсійної реформи поділилась голова Жмеринської парторганізації.
«Було цікаво дізнатися, що у США пенсійний вік настає у 67 років, середня пенсія складає 1500 доларів, але щоб її отримати потрібно постійно робити фінансові внески і роботодавцю і працівнику самостійно. У Ізраїлі пенсійний вік настає в 60-62 роки, середня пенсія – 1500 доларів. Для її отримання потрібно протягом 30 років сплачувати внески. А от у Китаї пенсійний вік досягається у 50-60 років, а середня пенсія складає 150 доларів. Щоб їх отримати потрібно або 15 років пропрацювати на державній службі, або постійно сплачувати 11% від зарплати. У нас в Україні на 26,3 млн працюючих громадян приходиться 12 млн пенсіонерів, із яких 8 млн отримують мінімальну пенсію», – цитує Ірину Осадчу партійний сайт.
Зазначимо, що згідно інформації сайту «Посіпаки» Ярослав Максимчук нині на платній основі працює помічником-консультатом народного депутата партії «БПП-Солідарність» Руслана Князевича. Інформацію, нажаль не підтверджує сайт Верховної Ради.
Також відомо, що з народним депутатом Ярослав Максимчук працює доволі давно. Він був помічником парламентаря ще за його депутатства у Верховній Раді 5 та 6 скликання. Тоді Руслана Князевича підтримувала партія «Батьківщина»
В 7-му скликанні Ярослав Максимчук став помічником на громадських засадах народного депутата від “партії регіонів” Володимира Продивуса.
У 8-му скликанні знову повернувся до Руслана Князевича.
У своїй декларації за минулий рік в розділі «Доходи, в тому числі і подарунки» чоловік зазначив суму 8 550 гривень – це кошти, отримані за основним місцем роботи.
https://declarations.com.ua/declaration/nacp_cadb8604-a6b5-4de7-a9f5-d1596df3f30c
Тобто людина, яка декларує доходи в сумі кількох прожиткових мінімумів, вчить світовому досвіду проведення реформ.
🙄