Фініш «жорсткого» карантину плавно перейшов у старт «м’якої» виборчої кампанії. Політики поїхали засівати «добрими справами» і «лагідним словом» регіони.

Зокрема, на минулому тижні Вінницю відвідав Петро Порошенко, який, вочевидь, досі вважає наш регіон базовим для своєї політичної сили. З огляду на те, що залишилося від його команди, це не зовсім так, а, швидше, – зовсім не так.

Потенційні кандидати, вони ж як бджілки – летітимуть на ту квіточку, яка яскравіша і краще пахне. Тобто вкладатися бізнесмени готові у ті рейтингові проєкти, які можуть гарантувати їм проходження до місцевої ради та отримання внаслідок цього певних преференцій. А якщо команда розбігається, то справи доволі кепські.

Подивимося на світлину Порошенка з активом і побачимо там лише трьох з 11 вінницьких нардепів, які раніше були у «БПП», декількох голів РДА та пару ексчиновників ОДА. Не побачимо – колишніх губернаторів, тобто лідерів команди П. Порошенка на Вінниччині, керівників фракцій «БПП» в обласній та міській радах. Та й взагалі тих, кого можна вважати лідером громадської думки.

Де, наприклад, на підсумкових світлинах з візиту Порошенка на Вінниччину можна побачити керівника фракції «БПП» у Вінницькій обласній раді Олександра Крученюка? Вірно – ніде.

Хоча питання, звісно, не до тих, хто відчув момент зштовхування з айсбергом та наввипередки побіг з корабля, а до тих, хто їх роками просував по службовій драбині. Тобто – до самого Петра Олексійовича. Хоча у випадку з неодноразово зашквареним депутатом Крученюком ситуація може бути інша. В партії експрезидента нарешті вирішили позбавлятись токсичних і ненадійних персонажів. Часу для цього знадобилось багато. В тому числі і репутаційного приниження від ганебного програшу власного кандидата в ранзі заступника губернатора на парламентських виборах з нищівним результатом.

Показовий момент. За командою «фас» з-за кордону експрезидента намагалися спровокувати прихильники Шарія.

Партію Зеленського у Вінниці очолила Ірина Борзова. Тут, поки що і коментувати немає чого. Ну, очолила, і очолила. Рік тому, коли рейтинг «зелених» був на піку популярності, новина увагу публіки привернула би. Не утонула би вона в інформаційному потоці і якби «Слуги» зробили так, як обіцяли – тобто провели праймеріз для обрання керівництва обласного осередку і таке інше. А так… Пересічна подія. Про яку крім нашого видання у Вінниці напевно ніхто і не написав.

Взагалі, старт виборчої кампанії на Вінниччині виявився малоцікавим. Вінничан не так просто зацікавити штовханиною фейків, а тому тривають слабенькі «вкиди» інформаційного помету. Рейтингових балів штовханина не додає, і провокують її штабні «технологи» винятково для того, щоб виправдати власні гонорари на цьому етапові виборчих перегонів.

Обласна влада, схоже, вперто вирішила обрати лінію поведінки перпендикулярну громадським настроям. Люди мітингують, щоб не об’єднували райони? Ми їм – нові напрацювання у цьому напрямку. Голова ОДА наполягає на трьох районах? Робоча група з олівцем і лінійкою переконує його, що краще – п’ять. Хоча «мутить» цю тему уже не один рік, від засідання до засідання змінюючи підходи та критерії.

На Вінниччині призначили нового керівника Нацполіції області, причому «бурління» у виконанні професійних «активістів» до жодних наслідків не призвело. Що ще раз підтверджує тезу, що будь-яка «активістська» ініціатива набуває сили тільки, якщо в неї щиро інвестують зацікавлені особи. В іншому випадку вона так і залишається на рівні 1-2 постів у соціальних мережах з «лайками» і лайкою. А їхні автори досі сподіваються, що напередодні виборів до них звернеться черговий «дядько» і дасть їм гроші.

Колишні «регіонали» продовжують прокручувати «схеми». Хоча, усі ми чудово знаємо, що «колишніх не буває». Та вітають із “днем журналіста” лише своїх журналістів.

Прочитали все, що написано вище?

Задовольняє вас такий стан речей, коли замість одного тупика пропонують інший?

Якщо, ні, то наші колеги пропонують з цього вихід.

«Прийшов час зробити те, про що вінницькі політики лише говорили 20 років!

Ми створюємо першу партію Вінниччини!

Ти з нами»? 


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net