Мільйонер-замгубернатора позарився на лікарняний металобрухт?

Не пройшло й місяця після гучних подій в районному центрі Вінниччини, як курортний Хмільник знову повернувся на перші шпальти. Цього разу в розділ «кримінальної хроніки» і цілком може розраховувати на перемогу в гарячому хіт-параді чиновницької жадоби та корупційних зловживань.

Ми докладно описували конфліктну ситуацію, що склалась навколо районної лікарні в матеріалі “Геть банду покручеників”! В Хмільнику бунт проти земляка-замгубернатора

Якщо коротко, невдоволені діяльністю ЦРЛ та його головного лікаря місцеві жителі вийшли з протестами на вулиці Хмільника. Окрім масових скорочень, критичної ситуації в колективі і летальними випадками серед пацієнтів лікарні, що не отримали якісне лікування, люди обурювались що весь цей безлад «кришує» їх земляк – заступник голови ОДА, керівник фракції «БПП-Солідарність» в обласній Раді Олександр Крученюк. Тож мітингувальники озброїлись відповідними гаслами та вимогами, а союз головного лікаря, районної влади та обласного високопосадовця охрестили «Бандою покручеників».

Розрулювати конфлікт прийшлось керівнику профільного обласного департаменту – Людмилі Грабович. Вона провела ряд бурхливих зустрічей з колективом лікарні, мітингарями та керівництвом ЦРЛ. До неї приєднався голови РДА та вказаний заступник голови ОДА Олександр Крученюк.

Чиновницькі міфи та політичні легенди

В розмові з журналістами Людмила Грабович зізналась, що свого часу не рекомендувала на посаду головного лікаря цієї ЦРЛ Миколу Залецького, натякаючи тим самим на факт «високого покровительства». А заступник Валерія Коровія взявся пояснювати масове невдоволення людей та акції протесту «великою політикою» та підступами політичних ворогів.

На фоні грунтовних претензій (явно не постановочних мітингів) простих хмільничан політична вдімазка виглядала зовсім непереконливою і достатньо кумедною.

Подію помітили і не тільки в районному та обласному центрі, а й в столиці. Лише наш матеріал набрав більше 7000 переглядів, пів-тисячі лайків та сотні репостів в соцмережах.

Зацікавились районними хитросплетіннями і місцеві журналісти-розслідувачі. Так вчора ввечері юрист, журналіст Олексій Мусіровський оприлюднив в соціальній мережі першу частину розслідування по ситуації в Хмільнику, як вже шокувало користувачів соцмереж. До ранку відео переглянуло більше 2 тисяч інтернет-користувачів і отримало більше сотні репостів в фейсбуці.

Переповідаючи історію конфлікту, спілкуючисьз місцевими мешканцями журналіст-правозахисник зі знімальною групою практично в прямому ефірі, за його словами, став свідком злочину.

Працюючи в райцентрі знімальна група отримала інформацію, що на території лікарні планується крадіжка. Начебто о 17 годині невідомі особи планують вирізати та вивезти з приміщення пральні преси для білизни. Журналісти вирішии попередити злочин і вирушили на територію лікарні.


І дійсно до приміщення під’їхав Мерседес-спрінтер з номерним знаком АВ 3404 СВ до якого декілька чоловіків почали завантажувати згадані преси для білизни. При цьому працювали робітники швидко та знервовано, користувались болгаркою.

Як вияснили журналісти дана автівка належить приватному підприємству “Агролад-П” одноосібним власником і директором якого до недавнього часу був депутат обласної Ради, заступник губернатора – Олександр Крученюк. Про що свідчать його електронні декларації подані в минулому, 2017 році. 

Голова фракції БПП-Солідарність у Вінницькі обласній Раді залишався власником та директором низки сільськогосподарських фірм до 17 травня 2017 року, а вже після призначення на посаду в державній службі заступником голови ОДА з політично-інформаційних питань переписав «Агролад-П» та низку інших підприємств на дружину Крученюк Світлану, автомобіль та працівників якої і зафіксували журналісти в Хмільнику.

“Какой же детектив без погони”?

Після намагання журналістів зупинити вирізку обладнання автомобіль покинув територію лікарні, журналісти поїхали слідом та знайшли мікроавтобус. Жодних документів які б посвідчували право на демонтаж лікарняних пресів робітники не надали, тому журналісти викликали поліцію та написала заяву в поліцію зазначивши ознаки злочину за статтею 191.ч 2.

Як бачимо місцеві журналісти наочно розвінчали зручну легенду чиновників про «політичні підступи ворогів», виявивши банальні та сумнівні оборудки з майном комунальної лікарняної установи.

“Скажите, Шура, честно, сколько вам нужно денег для счастья”?

Дивує лише дріб’язковість цих оборудок і повне неусвідомлення того, що не політика стала причиною інформаційних скандалів, а сумнівна, можливо кримінальна діяльність і кришування нечистоплотних керівників створює цілком логічний політичний контекст.

Адже цілий голова президентської фракції в обласній раді, заступник губернатора і …. пара центнерів металобрухту вирізаного з … лікарні (!)

В суспільстві давно існує запит на несумісність бізнесу та політики, але, як бачимо, такий розподіл інколи існує лише де-юре на папері, а окремі чиновники замість того щоб готувати президентську область до виборів Глави Держави продовжують «по карманам мелочь тырить».

При цьому потрібно розуміти, що заступник губернатора досить заможна людина.

В останній е-декларації чиновник зазначив:


15 земельних ділянок площею 560 тисяч квадратних метрів, оформлених на нього, дружину та трьох неповнолітній дітей шкільного та дошкільного віку.

Квартиру в Києві – 131 м кв

П’ять житлових будинків – кожен площею 162 м кв. При цьому один будинок декларує сам Крученюк, другий його дружина і по одному будинку кожен з трьох дітей.

Декілька приватних підприємств переписаних на членів родини.

Позашляховик та більше 2 мільйонів готівкових та безготівкових коштів.


Хоча, якщо згадати перше інтерв’ю Олександра Крученюка на посаді заступника голови ОДА місцевому ресурсу Власно.інфо «НОВИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ВІННИЦЬКОЇ ОДА ШУКАЄ ГУРТОЖИТОК ТА ЩОДНЯ ЇЗДИТЬ НА РОБОТУ З ХМІЛЬНИКА» в якому він (власник сотні тисяч метрів землі, квартир, будинків і просто мільйонер) жалівся на те, що на дорогу з Хмільника у Вінницію щодня на роботу потрібно багато коштів, тому буде шукати когось з колег, щоб їздити в складчину, то й історія з лікарняним металобрухтом виглядаєа вже й не такою дріб’язковою.

Підготував Віталій Горковчук, автор відео та розслідування Олексій Мусіровський

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net