Членів “Батьківщини” масово викликають на допити. В партії заявили про безпрецедентний тиск і терор

Партія "Батьківщина" заявила, що на Вінниччині СБУ намагається зірвати виборчий процес кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко.

Із 4 березня працівники Служби безпеки України у Вінницькій області почали викликати партійців та прихильників кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко на допити. Повістки та «запрошення на розмову в СБУ» отримали сотні громадян, – таку заяву оприлюднили на сторінці Вінницького обласного осередку партії “Батьківщина” в соціальній мережі.

Першими на допит почали викликати членів територіальних виборчих комісій від «Батьківщини» з Барського, Жмеринського, Літинського, Козятинського та Тиврівського районів. А це близько 270 осіб, по одному з кожної дільниці. Для цього працівники СБУ телефонували на особисті номери та запрошували з’явитися в райцентри для відповіді на кілька запитань в якості свідка. Окремим людям вручали повістки з викликом на допит у вінницьке СБУ. Пізніше почалися безпосередні візити по місцях проживання партійців.

На питання людей, яким чином їхні персональні номери телефонів потрапили в руки працівників Служби безпеки, ті відповіли, що списки отримали з Генеральної прокуратури України.

На допиті мене питали про причетність до партії, про мою роль в її діяльності і таке інше, – розповідає жителька Літинського району, яка була на допиті у вінницькому СБУ.

Найбільше розлютило питання, чи заохочувала я людей матеріально до участі у виборах. Я ж в партії не один рік і завжди підтримувала Юлію Володимирівну, а мені намагалися «пришити» підкуп. І чому ж СБУ не реагує на «петіну тисячу», яку роздають голови РДА?

Як пізніше стало відомо, правоохоронці почали допити батьківщинівців за дорученням прокурора Генеральної прокуратури України Д. Савенка в межах розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 255 Кримінального кодексу України. У дорученні йдеться про те, що в 2018 році нібито було створено злочинну організацію, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація виборів Президента України 2019 року. Злочинною організацією «псевдопрокурори» назвали партійно-виборчу структуру ВО «Батьківщина», яка діє в усіх регіонах України. А можливо злочинна структура створена в штабах БПП?

Наразі влада чинить безпрецедентний терор щодо «Батьківщини», – говорить голова Вінницької обласної організації ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська.
Жодна виборча кампанія не була настільки брудною. Усвідомлюючи всю глибину свого провального становища, вони в передкінцевих конвульсіях вирішили потягнути з собою інших. Це не шлях демократії, справедливості й чесності. Це – прояв боягузтва, неповаги й соціальної нікчемності.

Також Людмила Щербаківська зауважила, що така ганебна цілеспрямована атака чиниться лише на «Батьківщину», з-поміж усіх інших партій.

Наші партійці не злякаються Порошенкових «псів правосуддя». Їхні прізвища ми запам’ятали. Люди чудово розуміють ситуацію та знають, заради чого проводяться ці допити. Усе, чого досягла чинна влада, налаштовуючи людей проти себе, це всього лиш іще один доказ абсурдності та гнилості їхньої системи, – заявила очільниця «Батьківщини» Вінниччини.

Нагадаємо, раніше представники найбільших політичних партій Вінниччини підписали Меморандум про чесні вибори та закликали всіх свідомих громадян, мешканців області протистояти підкупам, протидіяти будь-яким способам спотворити реальні результати президентських виборів 2019 року та будь-яким посяганням на виборче право громадян.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net