Вінницю відвідав кандидат в президенти з “прем’єрським” рейтингом

Лютневе опитування громадської думки, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) зафіксувало цікаві позиції представників українського політикуму. Зокрема на питання соціологів « кого б Ви особисто хотіли бачити Головою Уряду – Прем’єр-міністром після президентських виборів» одним з лідерів опитування став Сергій Тарута з рівнем підтримки понад 5 % опитуваних.

Вчора, 15 квітня, кандидат в Президенти України Сергій Тарута під час зустрічі з виборцями у Вінниці презентував свою передвиборчу програму. Розповів про «дешеві» та «дорогі» кредити, назвав політичних соратників та застеріг від необдуманого голосування на виборчих дільницях.

Акцент кандидат в президенти зробив на Доктрині збалансованого розвитку «Україна 2030», яка має дати поштовх розвитку підприємництва в Україні, забезпечить гідні зарплати, пенсії та соціальну підтримку незахищених категорій громадян.

На початку зустрічі Сергій Тарута розповів про свій трудовий шлях, зазначивши, що на будь-якій посаді, а він пройшов шлях від простого робітника до голови Ради директорів однієї з найбільших корпорацій України – «Індустріальний союз Донбасу», ставив перед собою «внутрішні завдання».

Професіоналізм, спрямованість на результат, гарна репутація дали можливість досягнути успіхів в бізнесі і стати одним з топ-менедрежів в кризових ситуаціях.

«За 10 років (в період з 1995 до 2005 рок – ред.) я створив транснаціональну компанію з обіговим капіталом у 10,5 мільярдів доларів. Це при тому, що нічого «гарного» (тобто металургійних підприємств) не діставалося. Мене завжди просили «рятувати» підприємства, це було як швидка допомога. Так, наприклад, було з Алчевським металургійним комбінатом, який «розвалювався». За 5-7 років я зміг зробити найсучасніший в Європі металургійний комбінат», – зазначив Сергій Тарута.

Кандидат в президенти зауважив, що його управлінський та виробничий досвід дасть можливість реалізувати стратегічну економічну програму «Україна 2030», над якою працювали фінансисти, економісти, науковці, представники культури, освіти, медицини.

Такими стратегічними цілями є:

– входження України до складу ТОП-30 провідних економічних держав;
– 2 млн. нових робочих місць з заробітною платнею у 20-25 тисяч гривень;
– 5750 млрд. – ВВП України до 2030 року;
– 10-15% – щорічного приросту економіки;
– 150 млрд. іноземних інвестицій.

Сергій Тарута наголосив, що може стати гарантом надходження інвестицій в Україну, тому що має гарну репутацію у бізнес-колах.

«Світовий банк давав мені кошти, більше ніж Україні і на більш вигідних умовах. Кредитна лінія була відкрита під 2% річних. Це довгі гроші, які можна віддавати поступово», – сказав політик.

Капіталізація та диверсифікація економіки – із сировинної в переробну з додатковою вартістю – має забезпечити підвищення стандартів життя. 50% населення будуть належати до середнього класу середня тривалість життя складатиме 75 років.

Якщо говорити про різні категорії населення, то програма передбачає

– кредити на житло під 3-4% на 30%, ряд пільг по сплаті ПДФО родинам з неповнолітніми дітьми,
– збільшення державної допомоги при народженні першої дитини до 100 тисяч гривень, другої до 200 тисяч гривень.
– зменшення кількість податків та зборів з 12 до 7,
– зниження податкового навантаження «на працю» з 41,5% до 25%,
-зниження ставок на кредити в 2-3 рази.

Для молоді буде запущено цільову програму державних гарантій «молодіжних» кредитів, забезпечено перше робоче місце за фахом після завершення навчання, гранти на створення приватного підприємства.

Середня пенсія складатиме 10-12 тисяч гривень, також людям похилого віку медичне страхування буде здійснюватись за рахунок держави.

Учасники АТО та ООС отримають пільги на придбання житла та гранти на створення власного малого бізнесу.

Щодо переселенців, то Сергій Тарута вважає, що потрібно відновити у повному обсязі їх конституційні права (в тому числі і мати можливість балотуватися в різні органи самоврядування), вирішити житлові проблеми та отримати компенсацію за втрачене майно.

Сергій Тарута під час зустрічі також визначив політичних противників та соратників.

«Потрібно підходити, до вибору відповідально, а не кидатись зі стороні в сторону. Я говорю про Зеленського. Його не можна порівнювати з Рейганом, той 50 років займався громадською роботою, тричі обирався конгресменом, і аж потім став президентом США», – зазначив Сергій Тарута.

Щодо соратників, то серед них він назвав Юлію Тимошенко, правда зазначивши, що в її оточенні дуже багато людей, які «прийшли в політику», щоб заробляти.

Під час зустрічі також були представлені вінничани з команди Сергія Тарути – голова Вінницької міської організації партії «Основа» Анна Вознюк, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Основа» Лідія Діденко, яка є довіреною особою кандидата в президенти Сергія Тарути.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net