Чи вдарить вінницька опозиція імпічментом по сесії?

У Вінниці запланували провести пленарне засідання чергової 37 сесії обласної Ради 7 скликання 05 березня 2019 року.

На сесії планують розглянути аж 111 питань. Питань багато. І бюджетних, і соціальних, і майнових, але є один важливий нюанс. І це президентські вибори, голосування в першому турі повинно відбутись 31 березня. В драматургії перед розв’язкою зазвичай відбувається кульмінація. І початком кульмінації у Вінниці може стати саме сесія обласної ради.

Вже минуле засідання обласних депутатів було зірване, через взаємні образи опозиції та влади навколо кадрових питань по профільним комісіям. А тут ще й додалась ключова політична складова – вибори першої особи держави. І про щоб не домовлялись на місцях опозиціонери з владою, зі столиці надішлють чіткі ЦУ – використати політичний майданчик. А головною темою скандалу може стати тема імпічменту чинному президенту.

Саме цей технологічний аспект (тему імпічменту) взяла на озброєння Юлія Тимошенко, після резонансного розлідування журналістів про зловживання в оборонній сфері. Наприклад сьогодні в Києві за інціативи “Батьківщини” вже відбулася акція “за імпічмент”. Мітингували за імпічмент в Черкасах, Луцька міська рада вже проголосувала за звернення про імпічмент.

Як будуть аранжувати цей меседж представники опозиції у Вінниці не так важливо: мітинг перед ОДА, блокування трибуни та проголошення позиції декількох фракцій, вимога поставити в порядок денний звернення до Верховної Ради, зрив сесії тощо.

Тут більш важливий інформаційний привід, особливо в “президентській” області. Для порівняння: відсутність закону про імпічмент не перешкодило Юлії Тимошенко підняти рівень хайпу у виборчій кампанії на новий градус. Як впораються з завданням партійних вождів місцеві виконавці опозиції спрогнозувати теж неважко. Скоріш за все виконання буде незадовільне, як і вся цьогорічна опозиційна президентська кампанія на Вінниччині. Жодної прес-конференції, брифінгу, заяв, акцій прямої дії та інших технологічних цікавинок місцева опозиція за весь період виборів провести так і не спромоглась. Але можуть бути й сприятливі хвилі, що додадуть сміливості місцевій опозиції – наприклад початок об’єднання опозиційних кандидатів навколо одного, продовження історій з “чорними лебедями” для Петра Порошенка, нові обнадійливі рейтинги і т д.

Фактично область підійшла до точки біфуркації, коли стане відома справжня ціна всіх підкилимних домовленостей, кадрових чейнджів та матеріальних гешефтів влади і опозиції. А ми будемо уважно спостерігати та очікувати на емоційний злив в публічну площину цікавих політичних дефініцій, про що обов’язково вас проінформуємо.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net