День тиші на Вінниччині: Фейкове звернення Зеленського та прихована агітація

Останній день перед голосуванням - день тиші, в який заборонена будь яка агітація "за", чи "проти" будь кого з кандидатів. Що відбувається сьогодні у Вінницькій області?

Ми вже неодноразово писали, що президентські вибори 2019 року не надихнули більшість виборчих штабів на нові, якісні та дієві технології.

Це було помітно протягом всієї кампанії, за вийнятком хіба що кампанії лідера рейтингів, його кампанія відрізнялась від інших формою подачі та комунікацій – діжітал, телепродукти, телешоу, тощо.

Треба визнати чесно – боротьби “смислів” та “ідеологій” не відбулось. Переважна частина кандидатів будувала свою агітацію традиційно: за все хороше, проти всього поганого.

Не зійшла муза креативу в ключових штабах і по використанню “дня тиші”. По всій країні, Вінницька область не стала вийнятком, майорять брендовані борди ключових кандидатів в президенти: “Думай”, “Змінюй”, “Не втрать”. Детально цю опробовану технологію на президентських та параментських виборах 2014 року сьогодні описав Рух “Чесно” в матеріалі: “Думай”, “Змінюй”, “Не втрать”. Прихована агітація в день тиші.

Ми ж пропонуємо до вашої уваги наступний ексклюзив. У Вінницкій області повідомляють про появу листівок, з фейковим “офіційним зверненням” Зеленського, в якому він начебто закликає виборців об’єднатись навколо Юлії Тимошенко та підтримати її 😆

Листівка виконана в бренді “команди Зе” з частиною достовірної біографічної інформації про кандидата.

Примітно, що фото цієї листівки розповсюдив сьогодні в соціальній мережі (день тиші) один з голів РДА Вінницької області.

Ця так звана брудна технологія теж далеко не нова, її зазвичай використовують на мажоритарних округах в умовах тотальної війни кандидатів, коли один з опонентів начебто звертається до виборців, що він знімає свою кандидатуру і просить підтримати когось іншого, вигідного кандидата для замовника провокації. Зазначимо, що фейк доволі топорний, але якусь частину виборців дезорієнтувати може, так як не всі виборчі штаби змогли спрогнозувати подібні провокації опонентів та не попередили про них власних виборців.

Тотально такі прикрі моменти на волевиявлення не вплинуть, з огляду на швидкість поширення інформаційного сигналу за допомогою соцмереж, теле, інтернет новин.

Але до другого туру потрібно готовитись вже сьогодні, в другому турі війна фейків та компроматів може перейти всі можливі червоні лінії.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net