Губернатор трьох районів і стратегічні парадигми “атлантів”

Фото сайт Вінницької облдержадміністрації

Олександр Крученюк відвідав Іванівську територіальну громаду з робочим візитом та зустрівся з видатним українським письменником Олегом Чорногузом – під такою нейтральною назвою вийшла чергова публікація на офіційному ресурсі Вінницької обласної державної адміністрації.

Присвячена вона була візиту «на місця», як і сказано, Олександра Крученюка – заступника голови облдержадміністрації, який з 2000 року працював агрономом і менеджером НВП «Візит» (власники – нардеп від «БПП» Петро Юрчишин та його брат екс-«регіонал» Микола), з 2012 по 2017 рік був заступником і директором ПП «Агролад-П» (м. Хмільник Вінницької області), а з червня минулого року – заступником голови ОДА.

У сферу функціональних обов’язків Крученюка входить відповідальність «за суспільно-політичну ситуацію в області, реалізацію повноважень облдержадміністрації в галузі інформаційної політики та комунікацій з громадськістю, внутрішньої політики, національностей та релігій, міграції, спорту, архівної справи».

Мотиви делегування таких повноважень людині з сільскогосподарською освітою та фахом роботи приватним підприємцем залишаємо для керівників, які взяли на себе такий ризик і відповідальність. З кадрами в президентській області, принаймні в стінах жовтого будинку та районних адміністраціях, дійсно великі проблеми.

«Комунікації з громадськістю», зрозуміло, є чисто представницькими повноваженнями. Візит, наприклад, до Іванівки, (де БПП нещодавно програв вибори “Батьківщині” а головою ОТГ став висуванець “Народного фронту”, який переміг висуванця БПП, чинного на той момент голову села), щоб поспілкуватися з людьми відноситься саме до таких. Тільки Крученюк отримує з бюджету заробітну платню і гроші на забезпечення таких ось поїздок. Зрештою, майже 100% згадки про Крученюка в ЗМІ зводяться до того, що він приїхав когось привітати, перерізати стрічку на відкритті нового / відремонтованого об’єкту, виголосити промову.

Церемоніальний, так би мовити, чиновник.

Але увагу привертає дещо інша інформація. Впродовж квітня–травня 2018 року Крученюк був присутнім на 1 заході у Жмеринці та на 1 – у Барі, де, до речі, виступив на історико-краєзнавчій конференції (нагадаємо – за фахом він агроном). У той же час, лише на сайті ОДА за відповідний період згадок про візити до Хмільницького, Козятинського і Калинівського районів – 10 разів.

Від церемоніальних акції, на кшталт, виступів на «останньому дзвонику» , промов на місцевих мистецьких фестивалях і вручення вишиванок, до участі у вирішенні кадрових питань. В останньому випадку цікаво, що заступник губернатора презентував на посаду керівника Козятинської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Олега Оркушу, раніше звільненого з посади голови РДА за антипрезидентські дописи і коментарі у соціальних мережах.

Наприклад про візити Крученюка до Іллінецького та Чечельницького районів за останній рік нічого не відомо. Звідки ж до півночі області така увага?

Справа у тому, що Хмільницький, Козятинський і Калинівський райони входять до меж 13 виборчого округу. У відданості чинного депутата з цього округу – Петра Юрчишина, колишнього начальника Крученюка, є великі сумніви. Юрчишин, хоча і входить номінально до фракції «Блоку Петра Порошенка» у парламенті, переймається винятково своїми бізнес-інтересами в аграрному секторі. До «БПП» він був у Партії регіонів та Блоці Литвина, після «БПП» теж знайде собі комфортний політичний проект.

Натомість Крученюк, не будучи самостійною фігурою, може спробувати, за рахунок адміністративного ресурсу ( 😆 ) принаймні взяти участь в парламентських виборах 2019 року, по олімпійському принципу – головне не перемога. У тому числі використовуючи посаду та почесне звання голови фракції «БПП» у Вінницькій обласній раді.

З метою підвищення впізнаваності чиновник використовує робочий час для ознайомлення з округом та його виборцями.

Ось тільки дарма Крученюк повірив у те, що бренд «БПП» сприятиме його перемозі. Наразі токсичність абсолютної більшості партій, які перебувають у лавах парламенту, досягла того рівня, що балотування від них спричинить величезне відторгнення до кандидата з боку виборців. Про відсутність політичного локомотиву у вигляді бренду “БПП” сьогодні не нагадують лише ліниві соціологи та політичні експерти.

До того ж маючи в майбутніх опонентах місцевого латифундиста-нардепа, колишнього нардепа декількох скликань та ще декількох впливових та самодостатніх кандидатів, розраховувати навіть на більш-менш пристойний результат не варто. Хіба що чиновника задовольнить роль технічного статиста.

Але поки час і бюджетні гроші є, заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк буде мандрувати по 13 виборчому округу.

Найкраще про таку “далекоглядну” парадигму, “стратегічне” бачення та “компетентність” влади в надскладній частині існуючих українських реалій – політиці та виборах, підійде уривок з бестселеру Айни Ренд “Атлант розправив плечі”.

“Кого ж люди інтелекту допустили до правління? Нищення інтелекту було мотивом виникнення всіх нераціональних віросповідань на землі. Настав час і нам у цьому переконатися. Те, чому зараз нас змушують поклонятись, що колись було одягнуто в шати “богів” та “королів”,- тепер стало оголеною, покрученою, безглуздою постаттю людської Некомпетентності. 

Нам кажуть: зараз час звичайних людей – будь-хто до певної міри може претендувати на такий титул за умови, що йому вдалося нічого не досягнути. Будь-хто може досягнути високого рівня, просто не доклавши жодних зусиль, його винагородять за ті чесноти, яких він не виявив, і заплатять за ті речі, яких він не створив”.

Такий неприглядний кодекс, що панував в суспільстві описувала культова письменниця і, звісно, в цьому уривку вона мала на увазі зовсім не Атланта, а його повного антипода, якому не дано ніколи розправити плечі і підняти з руїн власну країну.

Олена Семко

 

 

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net