І про політику: “Не важно, кто начал, – важно, кто не закончил” (с)

Дайджест політичних подій Вінниччини (середина серпня)

Нам іноді закидають, що ми не даємо гарних новин про Вінниччину. А такі новини є.

Наприклад, на минулому тижні у Вінниці запустили конвеєр виробництва холодильного обладнання на новому заводі компанії UBC Group, а також відправили на експорт першу партію продукції.

В Іосафатовій долині майже 20 тисяч вірян взяли участь у паломницькій ході. Що свідчить про єдність та злагоду у громаді.

У Вінниці відкрили другу операційну для пацієнтів з інфарктом, а у кардіоцентрі встановили новий мобільний ангіограф (Проект реалізовано у співпраці зі Світовим банком).

Ведуться підготовчі роботи до відкриття VI Міжнародного інвестиційного форуму «Вінниччина – бізнес в центрі України», участь у якому планує взяти прем᾽єр-міністр країни Володимир Гройсман.

Очікується гарний врожай цукрового буряка.

Заплановано побудувати завод із переробки кукурудзи.

З 20 серпня на 1 гривню подорожчає проїзд у громадському транспорті.

Ні… Це, звісно, не «гарна новина», але що поробиш… У Києві ціни на проїзд у громадському транспорті за один день зросли удвічі – до 8 гривень. І зростатимуть ще.

Мова не про це. А про те, що порядок денного політичного життя подіями в економіці та соціальній сфері формується крізь призму більш глибинних процесів. У 2012-2013 роках в Україні і економіка начебто зростала, і «Євро-2012» провели, а запам᾽ятався цей період тотальною корупцією, реакцією на яку стала Революція Гідності.

Можна повністю компенсувати втрати мешканцям Павлівки, які постраждали від вибуху снарядів на Калинівських складах.

Але у пам᾽яті залишиться не це, а те, що компенсація їм довелося чекати майже рік, і незадоволені настрої ретранслювалися у ЗМІ.

Проблема соціальна таким чином перетворилася на проблему політичну.

Так само, як протести мешканців Хмільника проти головного лікаря ЦРЛ продовжилися скандалом, у якому фірму заступника голови Вінницької ОДА Крученюка спіймали за вивезенням металобрухту з цієї лікарні, а завершилися дописом у соціальній мережі голови Вінницької «Батьківщини» Людмили Щербаківської. Що, мовляв, вся вертикаль президентської команди причетна до пограбування державних коштів.



Дрібниця? По-факту, так. Тим більше, що «Фейсбук» Щербаківської не є провідним аналогом ЗМІ у регіоні. Але з таких дрібниць виростає величезний ком проблем для влади.

Можна робити оптимістичні заяви, що середня заробітна плата в області становить 8166 гривень.

А у центральні ЗМІ все одно потрапляє скандальна інформація про те, що у трьох районах Вінницької області не залишилося жодного судді.

Або про те, що нардеп Сюмар зчепилася у Погребищі у активістами руху «Відсіч» (до речі, про будинкові оборудки Сюмар пишуть все частіше).

Колишнього вінницького прокурора, що декілька років тому потрапив у «п᾽яне» ДТП призначено заступником директора Інституту раку та головним по боротьбі з корупцією в закладі.

Електоральну поведінку виборців, на жаль, визначає ставлення саме до таких новин про корупцію і політичні чвари, а не запевняння влади, що вона збирається побудувати новий завод.

Депутати почали «окучувати округи». На день села у Сокиринці Вінницького району прихильник Олега Ляшка Сергій Кривешко привіз морозиво та напої, а член команди Петра Порошенка Геннадій Вацак відкрив у Могилеві-Подільському новий парк.

Представник «Самопомічі» Вадим Соляник спамить офіційну стрічку новин обласної ради м’якими килимками.

«Свободівець» Зарічанський відвідує будинки престарілих, а також ініціює встановлення пам’ятника Шевченку. Останній, до того ж, встиг посваритися з сільськими депутатами, які бачать погруддя Кобзаря у дворі міської школи, а Зарічанський неодмінно хоче бачити його на місці знесеного Леніна.

Ось це – так, політика. При усій анекдотичності роздачі «морозива дітям» і ну до непристойності потрібні дітям «килимки».

Приїздив «кандидат у кандидати у Президенти» Роман Безсмертний. Однак, особливого резонансу візит не викликав, а вся без виключення медіа-спільнота регіону вирішила забути про ідеологічне та партійне минуле його вінницьких соратників. Хіба це суттєві обставини? Звісно дрібниця. І наших колег можна зрозуміти – з фінансами у ЗМІ все гірше, тому краще поставити на шпальту єлейний матеріал про кандидата який платить, ніж дати факт-чек без будь-яких оціночних суджень, і не отримати декілька тисяч гривень за розміщення.

Головою Тульчинської РДА став Віталій Чуба, який раніше працював у податковій інспекції. І фігурував у ЗМІ у зв’язку із ситуацією на Кирнасівському цукровому заводі, який обіцяв взяти під свій захист нардеп Микола Кучер.

Припустимо, що Кучер вирішив посилити власні позиції й у 15 виборчому окрузі. Тим більше, що діючий нардеп від цього округу – Іван Спориш пообіцяв на балотуватися наступного року. Що ж, у Кучера уже виросла донька – депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір, ініціативи якої висвітлюють уже й на всеукраїнському рівні.

Але саме цим (родинні клани і т д) і будуть “бити” ймовірну кандидатку в нардепи на виборах до ВР.

Вибори близько… Тому й констатується, що кількість «джинси» у Вінницьких ЗМІ зросла удвічі.

Виборчі перегони стартуватимуть уже восени цього року. Від президентських виборів до парламентських, а там і місцеві недалеко.

Але поки що літо, серпень і відпустки. Тут би і закінчити наш огляд ключових подій області в першій половині серпня, логічний нібито кінець 🙂 Але зафіксуємо ще одну малееееесеньку ремарку. Закінчимо ми тим, чим і починали: закидами нашому виданню. Циніки, мовляв, “мочать всіх”. Друзі, ну ви нас явно недооцінюєте. Хіба те що ми робимо називається “мочити”? Це навіть ранковою розминкою важко назвати.

Як писав Козьма Прутков: “Где начало того конца, которым оканчивается начало”?

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net