Опозиція у Вінницькій обласній раді заблокувала відкриття головного обласного”Прозорого офісу”

Під час останньої сесії обласної ради стався доволі цікавий політичний демарш. Після виступу обласного депутата від партії “Батьківщина” Владислава Роя,  депутатський корпус більшістю голосів заблокував облаштування в приміщенні облдержадміністрації центрального обласного “Прозорого офісу”. Показовим є те, що ця пропозиція відкриття “Прозорого офісу” вже довгий час відпрацьовувалась губернатором області.

Цей центр з надання адміністративних послуг мав би стати логічним продовженням впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. При тому, що подібні прозорі офіси вже давно функціонують в місті і стали одною з фішок екс-мера Вінниці,- прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, давно назрівше менеджерське рішення так і не було впроваджене на рівні області. Ці адміністративні складнощі виглядають дещо дивно на загальному рівні регіону. Адже обласна влада давно взялась за відкриття ЦНАПів в кожному районі області.

Всім керівникам районів було поставлене чітке завдання – забезпечити відповідне приміщення, оргтехніку, електронну базу, фахівців з різних галузей виконавчої влади. Час від часу проводиться перевірка районних ЦНАПів, навчання працівників та вдосконалення механізмів з надання послуг населенню. Але сюрприз від депутатського корпусу обласної ради поставив владу у досить двозначне становище. Обласний центр задав рівень надання послуг, з районів вимагають відповідності такому рівню, з аналогічними складностями по проведенню рішень через часто опозиційні ради в районах, а у Вінницькій ОДА владі забезпечити такий ЦНАП не вдалось.

Ось як цю перемогу транслювала партія “Батьківщина”:

На позачерговій 29 сесії Вінницької обласної Ради депутат від “Батьківщини” Владислав Рой запропонував вилучити питання про будівництво у приміщенні облради “Прозорого офісу” за 5 мільйонів 211 тисяч гривень і перенаправити гроші на важливіші напрями. У ході дискусії від депутатів пролунала пропозиція перенаправити ці гроші на лікарню онкохворих діток. Не дивлячись на спротив голови облдержадміністрації Валерія Коровія у питанні перенаправлення грошей, депутати одностайно підтримали пропозицію депутата від “Батьківщини” Владислава Роя. Тепер, завдяки “батьківщинівцю”, лікарня дітей з онкологічними захворюваннями отримає 5 мільйонів 211 тисяч гривень

Даний виключно політичний демарш депутатського корпусу ще раз доводить твердження багатьох експертів, що обласна рада – дуже слабка ланка в конструкції адмінстративної вертикалі регіону. Процеси в ній практично не контрольовані, а поодинокі переможні та важливі для влади рішення, скоріше недопрацювання слабкої технологічно і організаційно опозиції.

Досить красномовними були й результати голосування за пропозицію “Батьківщини”: 46 з 59 присутніх депутатів підтримали опозиційного депутата і заблокували виділення коштів на “Прозорий офіс”.

При цьому потрібно чітко розуміти, що елементарна математика показує, загальна кількість депутатів від опозиції спокійно формує більшість в обласній раді президентської області. І цей фактор тільки почав грати на користь опозиції, а напередодні активної фази передвибочого періоду лише збільшіть протестну амплітуду.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net