Політична Вінниччина: оксамитовий сезон з претензією на зимову сплячку

Хтось вважає, що політична картина у Вінниці малюється широкими мазками. Був, мовляв, День Міста, приїхав Президент, поцілував дружину, й усі вінничани наввипередки планують бігти, голосувати за «БПП» та чинного Гаранта.

Якби усе було так просто, то й політику, як галузь діяльності слід було б скасовувати.

У Вінниці все робиться повільно, по-цеглинці, тихо й надійно. Так, щоб ніхто не мав підозри, що той, або інших громадянин збирається у політику – до влади.

Народні депутати використовують можливості для рекламування самих себе. 1 вересня – чудова нагода для таких кроків. «36 сосонських першокласників розпочали навчальний рік у новій школі», і приїхав депутат від 12 виборчого округу Олексій Порошенко.

«1031 першокурсник ВНТУ прийняв урочисту обіцянку студента».

«…Професорсько-викладацький склад, аспірантів, студентів та їхніх рідних привітали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк і народний депутат України Сергій Кудлаєнко».

«…депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур привітав батьків, учнів, вчителів та гостей Ободівської загальноосвітньої школи Тростянецького району з початком навчального року».

«…у селі Михайлівці Гайсинського району відкрили школу, яку почали будувати ще у 1990 році. На відкриття освітянського довгобуду приїхав заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, народний депутат України Микола Кучер».

«У День знань, на запрошення жителів та керівництва Кидрасівської сільської територіальної громади Бершадського району, на святі Першого дзвоника у місцевій школі побував депутат обласної Ради Володимир Зарічанський».

Це ті депутати Верховної та обласної рад, які були помічені в інформаційному просторі на День Знань. Отже, вони мають політичні амбіції та зацікавлені у подальшій політичній кар’єрі. Або віддуваються за всю партію, бо живуть, або їздять на роботу до Вінниці. Як то “радикал” Михайло Кременюк. Докладніше за посиланням:

“Як я провів літо”. “Радикальна партія Олега Ляшка” у Немирівській області – стабільно пасивна


А ось депутат Іван Мельничук (колишній прихильник і депутат Юлії Тимошенко) «засвітився» лише у скандалі у Верховній Раді, звинувативши свою колишню партійну керівницю у зв’язках з агресором. Якщо він і був у згаданий час на окрузі, то ніяк про це не натякнув.

Віддає перевагу зарубіжжю депутат Олександр Домбровський.

Періодично присутній в окрузі депутат Спориш.

І – багато – Петро Юрчишин, хабарі від якого відзначили навіть у русі «Чесно»:

«Мажоритарник із Вінниччини та кнопкодав Петро Юрчишин, БПП, у “Фейсбуці” має цілу віртуальну приймальню у Козятині. Цього року від нардепа першокласники Козятинщини отримали шкільне приладдя. Як пишуть на сторінці приймальні, “така чудова ініціатива парламентаря вже стала доброю традицією”. У приймальні навіть повідомили, що таких наборів було роздано 780».

Юрчишин, до речі, вписав своє ім’я в історію ще з одним цікавим законопроектом, який передбачає обов’язкову реєстрацію домашніх тварин і величезні штрафи за невиконання нормативів. Переконані, бабусі–хазяйки кошенят будуть йому щиро вдячні.

Юрій Македон на Вінниччину звертає мало уваги.

Про Демчака останній час пишуть винятково капості.

Ну, ми то з вами знаємо, хто пише і навіщо. Ті самі, хто писав про провальні гастролі губернатора Коровія у Ямполі. Хоча інформаційні джерела організаторів свята голосно хвалили.


Взагалі, чим займаються особи, відповідальні за PR-супровід діяльності обласної влади, сказати складно. У принципі, звітувати їм є про що.

Наприклад, про туристичні тури для журналістів роздержавлених видань за кошти платників податків. І власних приватних сайтів вже настворювали неперелічиш, але у підсумку виходить те, що ковдру формування порядку денного тягнуть на себе опозиціонери.

Наприклад, представники ВО «Батьківщини» голосно заявили, що виступають проти «закону Януковича» про систему виборів та вимагають її змінити.

Місцеві провладні медіаменеджери з технологами якось не звернули уваги на те, що «Батьківщина» у 2011 році якраз дуже активно підтримувала і голосувала за цей «злочинний» закон.

Можна було б ткнути Кудіярову в обличчя результати голосування, так само, як і накидати у панамку депутатці Давиденко за хороводи з «регіоналами».

Але… PR-служба, як уже і було сказано, працює на “відзвітуй”. “Ну и пусть себе ползет, может там его нора” 🙂


Все інше – дрібниці. «Керівник вінницької фракції “Самопоміч” (Соляник) користується забороненою російською мережею “Вконтакте”.

У порівнянні з тим, що раніше вінницька «Самопоміч» «відзначилася» розважальними турами до Москви, звісно, новина сенсацією не виглядає.

Проте для повноти характеристики місцевого угрупування прихильників Садового, зайвою не буде.

Як і констатація політичного анабіозу вінницьких прибічників Олега Ляшка.

Соляника, між іншим, цілеспрямовано поливають у ЗМІ лайном. Ми, звісно, знаємо, хто, але на публіку прізвища не називаємо 😉

Принаймні поки що.

Соляник не здається, і працює з малобюджетними заходами.

Кабмін гроші на Вінницю дає. Чим підтверджує високу руку заступництво над нашим регіоном.

Водночас, сутички у верхах не дають підстави стверджувати, що «вінницькі» відчувають себе так уже впевнено.

Ну, а поява легендарного фільму зі знаменитими «експертами» про «вінницьку мафію», є достойною того, щоб грамотні люди їм кваліфіковано відповіли.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net