Нардеп Єгор Соболєв спростував інформацію про розпуск фракції “Самопоміч” у Вінницькій облраді

Спробуємо дослідити, хто і для чого запустив цю інформацію і наскільки вона виявилась ефективною.

Спочатку в мережі систематично почала з’являтися негативна інформація про депутата облради від «Самопомочі» Вадима Соляника, який очолює фракцію та партійний осередок на Вінниччині.

Журналісти «відкопали», правда, зробити це сьогодні не складно – декларації є у вільному доступі, історію про купівлю елітної автівки за 1 тисячу гривень та використання соціальної мережі «ВКонтакте», яка заборонена РНБО.

Ще «гірше» виявились справи у Ігоря Хміля. Він зареєстрував на свою матір, яка вже давно на пенсії, п‘ять квартир в Києві та передмісті. За оцінкою експертів їх вартість складає 5 млн. грн.

А тут і скандал в Київській міській раді щодо саморозпуску фракції політичного об‘єднання «Самопоміч» через виділення дорогоцінної столичної землі.

За таких умов не кожен опонент утримався б від ідеї максимально скористатись ситуацією і послабити позиції політичного суперника. Ось і сктористався – інформація про розпуск вийшла на національному ресурсі Голос.UA.

Можливо, фракцію у Вінницькій обласній раді все ж таки збирались розпустити. Принаймі таке питання розглядалась.

«Самопоміч» не перша і не остання політична партія, де проводять чистки.

Юлія Тимошенко, після звільнення з-за грат і програшу на президентських виборах, взялась за внутрішню люстрацію. З огляду на те, що декларації депутатів тоді були не такими доступними для широкого загалу, виганяти могли навіть за порушення партійної дисципліни.

Та така внутрішня люстрація не знайшла підтримки на місцях. В умовах жорсткої конкуренції «виносити сміття з хати» дуже небезпечно для місцевого політичного бомонду. Суперники просто «розірвуть».

Натомість партайгеноссе з центру свої дивіденди отримують. Чистки дисциплінують партійні ряди і дають привід виборцям говорити, що «там все чесно».

З огляду на це народний депутат Єгор Соболєв гарно спрацював на себе.

Згадуючи професора Преображенського із «Собачого серця» з його фразою про «разруху в головах, а не в сортирах», Єгор Соболєв запропонував дуже ефективний, на його погляд, шлях наведення порядку.

«Політичні партії, як і громадські туалети, потрібно мити кожну годину. Це не найприємніша справа, та лише тоді і туалети, і партії будуть чистими», – цитує політика Голос. UA. щодо ситуації в Київраді.

Потрібно зазначити, що саме Єгор Соболєв спростував інформацію про розпуск фракції “Самопоміч” у Вінницькій обласній раді в соціальній мережі фейсбук коротким коментарем – «це фейк».

Щодо ефективності інформації. Повідомлення об’єктивно напрягло місцевих партійців та привернуло увагу багатьох недоброзичливців до можливості поділитись негативною інформацією про діяльність місцевої партії. Як стверджують численні дописувачі соцмереж, якщо у керівників партії буде бажання детально розібратись з місцевим осередком, то інформації на кшталт столичного скандалу в Київраді буде не менше.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net