Без Моніки, але з імпічментом. Жмеринка залишилась без голови

Вотум недовіри міському голові Анатолію Кушніру висловили депутати Жмеринської міської ради. Крім того, депутати розпустили виконком. Сам Кушнір стверджує, що його намагаються позбавити повноважень незаконно.

Хоча й жмеринські депутати і мало переймаються буквальним дотриманням букви закону, але їх впевненості сприяє одностайність у прийнятті рішень. Усі присутні депутати голосували за відставку мера Кушніра.

Отже, у вівторок, 22 травня, під головуванням секретаря Жмеринської міської ради Юрія Світлака відбулося засідання 38 сесії Жмеринської міської ради 7-го скликання. На порядок денний виносилося два питання: «Про звіт першого заступника міського голови Олександра Фурмана» та «Про звіт заступника міського голови Костянтина Тимуня».

Треба одразу ж сказати: те, що сесія відбулась за голосування секретаря, дає змогу Кушніру оскаржувати їїх законність.

Але події розгорталися далі.

Проголосувавши за порядок денний, представники депутатського корпусу надали оцінку роботи заступників міського голови, яку у підсумку визнали незадовільною. Одноголосно депутатами була підтримана пропозиція про розпуск виконавчого комітету міської ради та про дострокове припинення повноважень міського голови.

Шляхом таємного голосування 26 депутатів проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Анатолія Кушніра.

Рішення №546 зареєстровано у міській раді і підписано секретарем Юрієм Світлаком. У рішенні також вказується, що відповідно до частини 2 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі звільнення з посади міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень і до моменту початку повноважень міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, повноваження Жмеринського міського голови тимчасово здійснює секретар

Жмеринської міської ради Юрій Світлак.

Така позиція депутатів.

Зовсім інші думки у мера Жмеринки, якого мають намір відсторонити.

Анатолій Кушнір збирається судитися з депутатами, що намагаються його усунути.

«Я обов’язково подаватиму до суду. Буду звертатись до громади м. Жмеринка, тому що я мав підтримку 70%. Сесію скликає міський голова. Я її не скликав. На сайті Жмеринської міської ради оголошення про скликання сесії немає. Сесія не є дійсною», – зазначив Анаьтолій Кушнір.

Цікаво, що мера Кушніра намагаються усунути всім складом ради, не дивлячись на партійну приналежність. Проте, це не заважає деяким політичним силам приписати собі лаври «переможця в усуненні мера Жмеринки». Так, першими документи щодо рішень сесії оприлюднила партія «Укроп». А її керівник на Вінниччині, Григорій Зозуля, був в той час у Жмеринці. Хоча він та його депутати мали б бути у Вінницькій облраді, де в цей же час відбувалася сесія.

Але, як відомо, у перемоги багато батьків, тому й намагаються політсили пропіаритися на такій неординарній події.

Щоправда, невідомо, чи дійсно отримали депутати перемогу над мером Кушніром. У нього є переваги: формальне недотримання процедури скликання сесії та припинення повноважень посадової особи, а головне – підтримка великої частини мешканців Жмеринки. До того ж депутати міськради висловлювали недовіру меру, не порадившись із виборцями.

Одне ясно стовідсотково: ситуація у Жмеринці не вирішиться швидко. І що це не кінець, а лише початок довгої політичної битви за посаду Жмеринського міського голови.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net