Лицемірство і евакуація: як влада готується до втечі

Декілька років європейські партнери, які кредитували Україну в обмін на реформи і боротьбу з корупцією, вимагали від неї створити ефективну антикорупційну вертикаль. Українські можновладці з радістю брали гроші, але боротися з корупцією не поспішали.

На вимоги створити справді незалежний Антикорупційний суд, вони відповідали: «зараз-зараз». Проте подавати законопроект не квапилися.

А коли подали, виявилося, що його текст не відповідає вимогам міжнародної спільноти. Приперті до стінки, все ж змінили і проголосували.

І відразу почали розповідати, що весь час мріяли про створення Антикорупційного суду.

Тільки чомусь тягнули декілька років.

З чим пов’язана така зміна поведінки? Невже не зрозуміло, що дійсно незалежний суд розпочне свою діяльність з розгляду корупційних оборудок чинних високопосадовців? З їхніми панамськими офшорами, схемами «Роттердам+», «бурштиновою мафією» і «діамантовими прокурорами»? З Насіровим, який гуляє на волі і Розенблатом, який претендує на участь у тендерах?

Все їм зрозуміло. Ба більше – вони навіть лінію поведінки змінювати не бажають. Днями було оприлюднено нові докази причетності вищого керівництва держави до відмивання грошей в офшорах, з тим, щоб не сплачувати податки в Україні. А ці податки могли піти на військо, стимулювання економіки, соціальну сферу.

Мова йде про те, що через кілька місяців після того, як Петро Порошенко став президентом України, на його ім’я заснували холдингову компанію на Британських Віргінських Островах (БВО). Проблема у тому, що Президент не мав права створювати нових комерційних компаній. І якщо такі документи було передано загальній гласності, то ясно – Захід поставив на Порошенко «хрест».

Чому ж влада згодилася зі створенням Антикорупційного суду, але продовжує утримувати корупційні «схеми»?

Тому, що вони розуміють – запустити роботу суду і дочекатися від нього перших результатів можна лише через певний проміжок часу. Можливо, за півроку, а, можливо, й за рік. Але до цього часу пройдуть президентські вибори. З неясним поки що результатом – хто переможе, проте з однозначним висновком – хто точно не переможе.

Володарі Печерських пагорбів готуються до евакуації. У них уже запрацював «План Б». У них уже стоять літаки для виїзду на іспанські вілли. У них уже відкриті банківські рахунки на ім’я «інкогніто» з мальдівськими паспортами. Однак нічого цього немає у тих команд, на які формально спираються перші особи держави.

Рядових партійців і депутатів місцевих рад від «Блоку Петра Порошенка» і «Народного Фронту» кинуть так саме, як кинув «регіоналів» Янукович.

І весь негатив і ненависть громади впадуть на них. З тими самими люстраціями, забороною займати посади, проблемами на наступних виборах, коли їх з «шлейфом» цих токсичних політичних проектів не включатимуть до списків. Проблема з кар’єрою взагалі.

Тому не потрібно чекати на очевидний крах цього колосу на глиняних ногах.

Депутати від «БПП» і «Народного Фронту»! Здавайте партійні квитки і виступайте з публічними заявами про осуд панування тотальної корупції, яка панує нині в Україні.

Голови місцевих РДА, міські, сільські та селищні голови, співробітники силових структур! Єдине, що залишилося цьому режимові – «увімкнути на максимум» адміністративний ресурс, щоб спробувати перемогти на виборах. Не піддавайтеся на провокації. Вони втечуть, а відповідати за виборчі злочини будете ви. Саботуйте їх розпорядження про підготовку до масових фальсифікацій.

Шановні українці! У нашій країні уже панував один диктатор, який вважав, що буде царювати вічно, а потім передасть владу у спадок. Не вийшло.

Не вийде й у цих.

Голова обласного осередку Європейської партії України у Вінницькій області Павло Лесик*

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net