Тихе політичне літо на Вінниччині

Дайджест політичних подій початку серпня

Закриття сесії Верховної Ради України відкрило народним обранцям шлях до “зарубіжних виборчих округів”, куди вони із задоволенням і попрямували.

Залишені без партійного керівництва місцеві функціонери теж не проявляють зайвої активності.

Одружився депутат Вінницької обласної ради Андрій Вигонюк, з чим ми його щиро вітаємо. 130 гостей на весіллі, та ще й нову квартиру у подарунок. Не кожен вчорашній інтерн може собі таке дозволити. Раніше повідомлялося, що обраниця націоналіста є донькою завкафедри, і саме майбутньому тестю Вигонюк зобов’язаний кар’єрою. Проте будемо вважати це підлим наклепом.

До речі, за декілька днів до урочистостей Вигонюку могли зіпсувати зовнішність після скандалу під час засідання постійної комісії обласної ради. Але обійшлося.

«Нікому не виходити!», – вигукнув депутат від «Укропу» Григорій Зозуля, і депутати почули його переконливі вимоги. Це – щодо культури поведінки народних обранців.

«Порвалося» у генерала, президента вінницької «Ниви» Василя Вовка.

Після незадовільного результату команди він повідомив тренерові про його відставку, а потім ще й капості написав про вболівальників.

«Запой», – резонно запитували коментатори у соціальній мережі? Зранку, свій пост Вовк видалив, але усі бажаючі уже встигли зробити скриншоти.

Можете і ви, шановні читачі, насолодитися стилем спілкування політика, який двічі займав другі місця на виборах у 15 виборчому окрузі.

Цікаво й те, що віце-президент команди – Вадим Кудіяров слова свого формального шафа про зняття з чемпіонату спростував.

Вовк, крім іншого, звинуватив у кризі «Ниви» міське керівництво. Мовляв, не дають на функціонування команди гроші з обласного бюджету.

А вони їх і не можуть давати, адже «Нива» не перебуває на балансі у міста, і не є комунальним підприємством. Натомість фінансування за кошти платників податків приватної структури є однозначно підсудною справою. Вовк, як колишній співробітник СБУ, це знає. Але продовжує грати в ігри, де політична складова перевищує правову.

Як і у наступному епізоді. Продовжують тиснути на очільника вінницької ДФС Руслана Осмоловського, причому адвокати чиновника заявляють про порушення правоохоронними органами презумпції невинуватості.

«Формулювання підозри є настільки абстрактними, що її редакція надає змогу повідомити про вчинення згаданих у ній особливо тяжких кримінальних правопорушень будь-якій іншій особі шляхом простої заміни згаданого у повідомленні про підозру прізвища Осмоловського на інше»,зазначають адвокати. 
Отже, відголоски з’ясування стосунків на столичному рівні ще довго будуть відгукуватися місцевим функціонерам. Причому тих, кого справді слід саджати за грати по факту хабаря, поки що готуються лише «відсторонити від правосуддя».
Суддю, якого і раніше затримували за хабар і виводили у наручниках, ніяк не можуть звільнити та притягти до відповідальності.
Чому так? А тому, що судді пов’язані круговою порукою. Натомість чиновників, які у той або іншій мірі належать до певних політичних команд, завжди можна звинуватити в усіх гріхах та показати, що «здають своїх».
А «бодання» це може тривати дуже довго. І перші особи, судячи з усього, уже переходять деякі «червоні лінії». Наприклад, дозволити собі писати про людей Гройсмана таке, а про батька Порошенка таке, можуть лише ЗМІ, редакції яких твердо впевнені, що лідери їхніх команд, виконавців не здадуть.
Ну, й про хороше. «В ОТГ на Вінниччині сільський голова робить «маленьку Швейцарію»:
«У Іванівській ОТГ Калинівського району Вінницької області до дня Незалежності планують здати новий об’єкт, який вже став центром дозвілля у селі. Два спортивних майданчики – один для міні-футболу і універсальний для баскетболу, тенісу та волейболу, дитячий майданчик та сквер з фонтаном».
Ремонтують дорогу у Немирові.
Впроваджують соціальну ініціативу «Лікар у село».
На Вінниччині уже намолочено понад 1млн 600 тисяч тон ранньої групи зернових.
А за 7 місяців надходження до місцевих бюджетів Вінниччини зросли на 838,4 мільйонів гривень.
Можуть, якщо забажають. Не все ж політичні рахунки зводити.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net