Вінницькі кандидати в нардепи від «ЄС» провели прес-конференцію проти маніпулятивної соціології

Результатом заходу мало б стати підписання меморандуму: «щодо запобігання маніпуляцій думкою виборців, застосування будь-яких нечесних методів під час виборчих перегонів та агітаційних кампаній». Проте, через те, що на захід не зʼявилися запрошені, питання про меморандум навіть не виносилося на загал.

На засідання «круглого столу» «Місцева соціологія як метод маніпуляції думкою виборців», ікандидати у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» (ЄС) та Андрій Гижко, Олена Верлан-Кульшенко та Олександр Грамарчук (позивний «Гром») запросили колег-кандидатів з інших політичних сил, представників соціологічних служб, моніторингових і громадських організацій, щоб наголосити на неприпустимості маніпулювання з соціологічними даними.

Захід був викликаний тим, що днями на Вінниччині оприлюднили соціологічні дані опитування групи «АМА». І ці данні, на думку вище перелічених кандидатів у нардепи, не корелюються із їхніми даними.

Нагадаємо ці дані:


ОВК №11 Лідирує Володимир Кістіон – 26,60 %, Андрій Гижко – 21,18 %, Максим Пашковський – 14,78 %, Сергій Кудлаєнко – 7,88 %, Ганна Давиденко – 4,43 %, Андрій Ковальов – 3,45 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК №12 Лідирує Леонід Марцинковський – 30,73 %, Анатолій Драбовський – 17,89 %, Олена Верлан -Кульшенко – 15,60 %, Вікторія Галіцька – 7,80 %, Юрій Павленко – 4,59 %, Людмила Ваколюк – 4,13 %, Володимир Околіта – 3,21 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 13 Лідирує Олександр Реп’ях – 41,73 %, Петро Юрчишин – 27,65 %, Ірина Колесник – 7,69 %, Олександр Крученюк – 5,80 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 14 Лідирує Ірина Борзова – 32,26 %, Людмила Щербаківська – 21,34 %, Іван Мельничук – 8,28 %, Анатолій Мартинюк – 5,88%, Світлана Лутковська – 4,93 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 15 Лідирує Лариса Білозір – 33,16 %, Дмитро Копера – 29,49 %, Віталій Пращук – 18,95%, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 16 Лідирує Геннадій Вацак – 21,13 %, Таїса Томляк – 19,96 %, Михайло Вдовцов – 9,57 %, Тетяна Антонець – 7,36 %, Марина Валій – 6,7%, Володимир Сірат – 5,56%, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 17 Лідирує Микола Кучер – 51,45 %, Олександр Коваль – 18,1 %, Олесандр Грамарчук – 9,69 %, Андрій Красніцький – 7,3%, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 18 Павло Довгань – 36,72 %, Григорій Калетнік – 18,34 %, Руслан Димчак Євгенович – 11,12 %, Сергій Смотрич – 7,2%, Андрій Вигонюк – 5,92 %, Михайло Кременюк – 4,93 %, Олег Мейдич – 3,45 %, інші менше 3-ох відсотків.


Річ у тім, що у опитуванні «АМА» рейтинги кандидатів у депутати від вінницьких округів, яких підтримала «Українська стратегія», значно вищий від рейтингів кандидатів від «ЄС» та інших кандидатів. До того ж представники партії Петра Порошенка нарікали на сумнівну якість дослідження.

Доктор наук, Тетяна Нагорняк з ДонНУ, висловила думку, що дані провідних соціологічних компаній свідчать про те, що якщо партія прем’єр-міністра Володимира Гройсмана має загальну підтримку понад 2-3%, то навряд чи ця партія у Вінниці займе перше місце.

Представник діючого нардепа і кандидата по ОВО№11 Сергія Кудлаєнка, Ігор Приленський сказав що у опитувані «АМА» «не зходиться математика», і що його кандидат направив до правоохоронців звернення, в якому він просить розібратися з тим, як проводилося опитування і хто його замовник.

То ж, головні претензії до соціологічної компанії «АМА» і «Центр регіональної ініціативи та розвитку» (які раніше оприлюднили соціологічні дані) були висловлені трьома канидатами віж «ЄС», і одним представником кандидата-самовисуванця. Вони очікують від соціологів розкриття «карт», тобто, відповідей на запитання: хто замовляв їм ці опитування, яка було методологія дослідження (хоча в прес-релізі оприлюдненому на деяких місцевих видання вибірка і методика дослідження була вказана).

І, як і слід було очікувати, їхні запитання залишилися без відповідей, бо представники соціологічних служб не з’явилися на «круглий стіл». На нього також не зявилися й представники решти кандидатів, яких тільки у двох вінницьких округах нараховується 28, а в усіх восьми округах — аж 105.

Тобто, тема «піднята» кандидатами в нардепи Гижком, Верлан-Кульшенко, Грамарчуком і представниками Кудлаєнка чомусь виявилася не цікавою всім іншим кандидатам. А про оголошене підписання меморандуму, за 10 днів до виборів, взагалі не йшлося. За відсутністю підписантів.

З цього робимо висновок: решту кандидатів, крім “ЄС”, згадані нами вище дані не “напружують”, і вони з ними згодні.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net