Депутат обласної ради ініціює перевидання рідкісного нарису про Івана Богуна

Про це Володимир Барцьось повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».

«Планую перевидання історичного нарису про Івана Богуна для шкільної і студентської молоді Вінниччини!

Нещодавно я інформував, що в фондах Національної бібліотеки України імені В. Вернадського нами було знайдено рідкісну книгу: Гузар-Колодзінський М. “Полковник Іван Богун: історичний нарис”. – Прага: Пробоєм, 1941 р. – 45 с. За це велика і щира подяка працівнику Архіву ОУН у м. Києві п. Юрію Черченку за допомогу у віднайденні зазначеної праці.

Оригінальність і цінність книги в тому, що вона належить перу провідного військового діяча Української Військової Організації, Організації Українських Націоналістів, визначного теоретика і практика організованого українського націоналізму, начальника Генерального штабу Карпатської Січі, Верховного Команданта Збройних Сил Карпатської України, полковника Михайла Колодзінського “Гузара” – Героя війни за Карпатську Україну (в ході бойових дій з угорськими окупантами на Закарпатті у 1939 році). Саме з огляду на те, що він був практиком військового мистецтва, нам цікавий його погляд на Івана Богуна як полководця і державного діяча. Його думки досі актуальні і повчальні для сучасного покоління молодих українців.

Ця важлива розвідка про Івана Богуна, що була видана у Празі в журналі “Пробоєм” у 1941 році, в незалежній Україні наскільки відомо, ще не перевидавалась і не публікувалась.

З огляду на недостатність написаної і виданої літератури (історичної, документальної і художньої) в Україні про визначного військового і політичного діяча, символа перемог української нації Івана Богуна, як депутат Вінницької обласної Ради ініціюю перевидання цієї вкрай актуальної і важливої книжечки для патріотичного виховання українських дітей і молоді Вінниччини. Вона буде “захалявна” за формою, але бойова і насичена за змістом! Щоб можна було надрукувати її максимально можливим великим тиражем і надіслати в усі школи і вузи Вінниччини, сільські, районні, міські читальні, книгозбірні тощо. Звичайно буде оформлено і інтернет-версію для зручності користування. Щоб наші діти і молодь могли прочитати про нашого славетного Героя Івана Богуна, надихнутись його звитягами, бути гордими за нашу войовничу, завзяту і мудру націю, знати про славне минуле наших Предків», – йдеться у дописі

Депутат також повідомляє, що на видання підуть не лише бюджетні, але й спонсорські кошти.

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net