Сергій Кудлаєнко: наша мета – зміцнення місцевого самоврядування та сталий розвиток територій

У Києві розпочав роботу ІІІ Форум об'єднаних громад за участі представників органів місцевого самоврядування з усіх областей України. На початку Форуму учасників привітали Президент України – Петро Порошенко, Прем’єр- Міністр – Володимир Гройсман, голова Верховної Ради - Андрій Парубій, а також Голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та посол США в Україні – Міла Йованович.

Участь в роботі Форуму взяв народний депутат України, заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування – Сергій Кудлаєнко. Він привітав учасників та висловив підтримку процесів демократичних реформ з боку профільного Комітету.

«Децентралізація стала унікальною реформою, її відлік розпочався з прийняттям закону « Про добровільне об’єднання громад» і з часом ми всі побачили гарну динаміку реформи.

Бюджетна децентралізація дала поштовх розвитку територій, органи місцевого самоврядування отримали повноваження та розпочали господарювати на своїй землі.

Але громади повинні навчитись користуватись новими повноваженнями, кращий практичний досвід потрібно поширювати, а також забезпечити відповідальність на місцях.

Ряд питань в процесі децентралізації були вирішені на законодавчому рівні, це співробітництво громад, об’єднання навколо міст обласного значення, визнання спроможними громади, що об’єднались у межах різних районів та їх перехід на парямі бюджетні трансферти.

Під час реалізації реформи місцевого самоврядування Україні вдалося акумулювати експертні , фінансові ресурси та залучитись допомогою міжнародних організацій з підтримки децентралізації. Але ми повинні нарощувати власний потенціал.

Важливо створювати ситуацію, коли думка людей буде хвилювати чиновників більше , ніж результати виборів, а повноваження і обов’язки будуть розподілятися ефективно.

Наша мета – зміцнення місцевого самоврядування та сталий розвиток територій», наголосив у своєму виступі Сергій Кудлаєнко.

Народний обранець підкреслив, що профільний Комітет відкритий до співпраці та підтримує цілісну реформу місцевого самоврядування в Україні.

Прес-служба народного депутата

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net