8 лютого – момент істини, чи точка неповернення для місцевого політикуму?

На 8 лютого в арт-галереї «Інтершик» анонсовано проведення форуму «Громадська ініціатива Вінниччини:#Команда_Порошенка» – «МИ РАЗОМ!: 20 років» – 1998-2019».

Вважаємо, що буде цікаво. Не кожного дня збирається команда підтримки Президента України для…

А для чого?

«Під час форуму відбудеться публічне підписання вінницькими громадськими активістами та громадськими організаціями меморандуму про публічну підтримку і приєднання до всеукраїнської ініціативи «Команда Порошенка», – сповіщає анонс.

З одного боку – громадські активісти, з іншого – громадські організації. Ну хоч щось 🙂

А де, власне, ця сама #Команда_Порошенка»?

У цьому факті, який безтурботно поширила прес-служба «БПП» – визнання всієї глибини катастрофи, яку переживає провладна політична група на Вінниччині.

#Команда намагається довести не те, що вона має перспективи і шанси на перемогу. А те, що вона існує у природі.

А де ця #Команда була три роки тому? Два роки? Рік? Що вона запропонувала й реалізувала у контексті розвитку регіону? Де її кадровий потенціал, представники якого не соромилися би підписуватися як «представник БПП»?

Про це ми вже писали раніше.

Ні, ми чудово розуміємо, що влада на обласному рівні зберігає певну єдність, яку гартують десятиліття спільної роботи та співіснування різних кланів. Ми згодні, що владі вдалося забезпечити відносно злагоджену роботу в органах місцевого самоврядування. Хоча й тут багато вийнятків. Адже, наприклад, хаотичну роботу обласної ради злагодженою назвати язик не повертається. Але потрібно відзначити, що у Вінниці не доходить до тих конфліктних ситуацій, які розхитують майже усі області України. І що Вінниччина, завдяки відрядженню до столиці невеликого пулу «вінницьких», отримала неабиякі дивіденди – від будівництва доріг до інвестицій у реальний сектор.

Але питання в іншому – хто персонально складає кістяк цієї #Команди? Кому можна віддячити за здобутки і кого посварити за недоліки?

Навіть побіжний аналіз демонструє, що жодної провладної політичної структури, яка могла б похвалитися командною роботою, у Вінницькій області немає. Що партійна організація (якщо вона існує), функціонує автономно від народних депутатів, кожен з яких працює на збільшення власного політичного капіталу, але аж ніяк не на бренд «БПП». Що жодного реального проекту, який позитивно асоціювався би мешканцями області саме з «БПП», а не з абстрактною владою, реалізовано не було.

Ми свідомі того, що не один «БПП» перебував останні 5 років в анабіозі, як це можуть подумати ті, хто вважає, що ми пишемо це на догоду ЮВТ чи іншим кандидатам. «Батьківщина», як і «РПЛ», «Самопоміч», «НФ», «Свобода», «Оппоблок» так само вважали за краще «пересидіти», аніж проявляти хоч якусь активність.

Проте питання у тому, що «БПП» був і є основною провладною партією. І ця #Команда (серед них відомі громадські і політичні діячі, представники бізнесу, культурної та соціальної сфери – ті люди, які брали активну участь у розвитку регіону і відстоювали демократичні цінності) мала б асоціюватися у масовій свідомості з центром громадського життя.

А між тим виникає інтрига. Хто ризикне екстраполювати на себе весь антирейтинг нинішнього Глави держави (від 70 до 89% за різними соцопитуваннями)? Хто добровільно поставить власну політичну (громадську) кар’єру під загрозу майбутніх багаторічних проблем? Представники «Партії регіонів», нагадаємо, дуже довго оговтувалися після втечі «легітимного». Вже зараз соцмережами ходять недвозначні заклики: робіть скриншоти (з постів відомих вінничан, які публікують пости в підтримку Петра Порошенка ред.).

І все ж, ми крок представлення #Команди вітаємо.

Краще пізно, ніж ніколи.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net