Не всі вінницькі нардепи хочуть створення Антикорупційного суду

Верховна Рада цього тижня проголосувала у першому читанні закон про антикорупційний суд. Свої голоси «за» віддали 282 нардепи. І як завжди, попри великий результат голосування, не всі депутати навіть із коаліції, голосували за закон.

Відзначилися в цьому і нардепи-мажоритарники з Вінниччини. Це Микола Кучер (округ №17) та Петро Юрчишин (округ №13).

При чому, жоден з них не пояснив виборцям мотивів свого «неголосування». У роздруківці апарату Верховної Ради напроти їх прізвищ зачиться: «не головував». Це означає, що був на засіданні, але проігнорував свої обов’язки, не проголосував «за», «проти» чи «утримався». Про свої мотиви ні Юрчишин ні Кучер не повідомили.

Петро Юрчишин вчора жодним словом не висловився публічно, чому він не голосував за Антикорупційний суд.

А з Миколою Кучером сталася взагалі абсурдна річ: після голосування вже ввечері, нардеп Кучер написав повідомлення на своїй сторінці у Фейсбуці, про те, який потрібний закон і чому нам так конче потрібен Антикорупційний суд. При тому, що сам участі в голосуванні не взяв.До слова, законопроект поданий у ВР президентом України Петром Порошенком.

Законопроект передбачає, що антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. І Кучер і Юрчишин є членами фракції «БПП-«Солідарність»…

До того ж, сам Петро Порошенко напередодні голосування розмовляв на засіданні фракції БПП і переконував депутатів віддати за закон максимум голосів. Чому Кучер і Юрчишин не дослухались його – невідомо.

Сайт «Слово і діло» оприлюднив результати пофракційного голосування, і інфографіку. Як видно з цих даних, далеко не всі у коаліції (БПП і “Народному фронті») підтримують ініціативи президента.

«З фракції «Блоку Петра Порошенка» законопроект підтримав 101 депутат, 18 – не голосували, а 17 – були відсутні. «Народний фронт» віддав 67 голосів. За законопроект проголосували 34 позафракційних парламентаря з 55 (6 – не голосували, 15 – не було в залі).

Із «Самопомочі» «за» проголосували 22 народних обранці, 19 – із «Батьківщини», 15 – із групи «Відродження». Радикальна партія підтримала створення антикорупційного суду 14 голосами, а група «Воля народу» – 8.

Цікаво, що з «Опозиційного блоку» ніхто не виступив проти: 3 нардепи утрималися, 22 – не голосували, а 16 – були відсутні», – йдеться у повідомленні сайту.

Інфографіка: сайт «Слово і діло»

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net