Дайджест політичних подій Вінниччини 12 – 18 лютого 2018 року

Реальна політика складається з декількох прошарків. Перший прошарок – фарс заради фарсу. Галасу від нього багато, на перший погляд здається, що саме цей галас формує масову свідомість громадян і стане вирішальним фактором на майбутніх виборах.

У реальності участь у цьому фарсі лише додає токсичності його акторам (інколи – і режисерам). А виборці під час виборів не голосують за таких політиків, щоб не забруднитися від цієї токсичності.

Другий прошарок – коли серйозні питання перетворюються на фарс. Наслідки цього є гіршими за перший випадок, адже коли особи чи інститути, до яких ставилися з повагою, починають йти на поводу у прихильників фарсу, то токсичними починають бути не провокатори, а ті, хто виявився неспроможним їм протистояти.

Третій прошарок – конструктивна діяльність, показові відмежована від фарсу. У публічному політичному просторі вона не є домінантною – з більшою охотою люди цікавляться, все ж таки, скандалами – але її вплив на масову свідомість і остаточний вибір є завжди вирішальними.

Відео на «Ютубі» з витівками депутата-скандаліста може набрати у декілька разів більше переглядів, ніж звіт його опонента про конструктивну роботу, але на виборах люди проголосують за того, хто займався корисними справами, а не творив «хайп».

Приклади цих трьох прошарків реальної політики вінничани спостерігали на минулому тижні.


«Фарс» крокує вулицями нашого міста… Точніше – зупинився на площі Небесної Сотні.

Встановлене силами місцевих, як вони самі себе називають, «активістів» погруддя Т. Г. Шевченкові цілодобово охороняється цими самими «активістами».

Мало того – вони вийшли у публічну площину з неприхованими погрозами тим, хто не поділяє їхню позицію.

«Попереджаємо: В разі не виконання наших вимог в межах чинного Законодавства України, яке створює правове поле, Вінницька міська територіальна громада залишає за собою ПРАВО самостійно, безпосередньо виконати заплановані заходи, забезпечуючи охорону громадського порядку власними силами, виходячи з власних переконань».

Причому підписалися – «Вінниця територіальна громада», яка, немов, делегувала їм повноваження

«Виходячи з власних переконань» 😆

А чого не погрожувати діяти всупереч чинному законодавству, якщо депутати обласної ради фактично легітимізували зазначену акцію, висловившись на її підтримку.

Комісія з питань свободи слова під головуванням Т. Редько «Батьківщина» висловилася наступним чином:

«Враховуючи пропозицію члена комісії Владислава Роя, звернутися до прокуратури Вінницькій області та Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, з метою надання ними правової оцінки подіям, які відбулися внаслідок демонтажу пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні та встановлення «Дерева Свободи».

Звернутися до Вінницької міської ради, з метою припинення будівельних робіт встановлення «Дерева Свободи» на площі Героїв Небесної Сотні.

Враховуючи пропозицію голови комісії Тетяни Редько, звернутися до Вінницької міської ради, з метою організації круглих столів та громадських слухань за участі депутатів Вінницької міської ради, депутатів обласної Ради та громадськості міста Вінниці щодо обговорення рішення Вінницької міської ради про демонтаж пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні та встановлення «Дерева Свободи».

Підтримати звернення Вінницького міського «ВІЧЕ», Вінницького обласного громадсько-політичного об’єднання «Український дім», Координаційної Ради «Вінниччина», Громадської організації «Рада Майданів Вінниччина» щодо вирішення питання стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні та встановлення «Дерева Свободи».

Перекладаючи на людську мову – обласна рада підтримала наміри декількох осіб, які назвали себе «Віче», діяти у протиправний спосіб, «виходячи з власних переконань».
Як наслідок, навіть «фарс» виходить за межі здорового глузду: «активісти вінницької громади стурбовані тим, міська рада планує встановити поруч вишню, крона якої нагадує кубло змій, та забиті палі в карту України, на які насадять душі Героїв Небесної Сотні».


Обласна рада ще раз «відзначилася», але цей випадок належить уже до категорії «Б», коли серйозні люди чомусь починають діяти методом провінційних комедіантів.

16 лютого під час сесії Вінницької обласної ради йшлося про облаштування «прозорого офісу» на першому поверсі лівого крила приміщення облради, де наразі знаходиться їдальня. Вінницька область, за логікою подій, мала б продемонструвати прихильність курсу Кабміну на прозоре адміністративне урядування, тим більше, що саме під час головування Гройсмана у Вінниці було відкрито перший «прозорий офіс». Згідно з проектом рішення його мали облаштувати на місці нинішньої їдальні. Однак питання викликало хвилю дискусії в сесійній залі.

Фракція «Батьківщини» виступила проти. Мовляв, недофінансуються обласні програми – як мова може йти про розвиток?

Депутатка від «Батьківщини» Тетяна Редько сформулювала точко зору опонентів вкрай стисло, лаконічно і концептуально. – Де люди будуть їсти?! – обурилася Т.Редько 

Утім противників «Прозорого офісу» в ОДА виявилося більше, ніж прихильників. Тож після довгих дискусій, з ініціативи Коровія, було вирішено кошти, передбачені на «Прозорий офіс», перенаправити онкологічному відділенню Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Цю пропозицію підтримали більшість депутатів. Відтак 5,2 млн. грн. будуть перераховані дитячому онковідділенню, а відкриття «Прозорого офісу» у Вінницькій ОДА знову відклалося на невизначений термін. 

Таким чином, питання, яке заслуговувало уваги представників місцевого самоврядування перетворилося на фарс. І прибічники фарсу перемогли.


Ще одна перемога «фарсу» – славнозвісне відкриття шкільного туалету, до якого долучилися перші особи Вінницького району, і яке стало обʼєктом для посміховиська в усьому світі.

«Украина, конечно, удивительная страна. Сейчас на меня многие украинцы, наверное, ещё сильнее обидятся, но в чём-то она очень похожа на Россию.

Иногда она проявляет свою европейскую сущность. Но в другие дни вдруг начинает извергать такой дремучий совок, что только диву даёшься. Всё-таки в наших странах ещё столько наследия братских республик, что оно время от времени прорывается наружу, и в нём тонет весь позитив.

В программу подготовки некоторых украинских политиков, судя по всему, входит просмотр сайтов “Единой России”. Не знаю, как ещё объяснить их страсть к помпезному открытию совершенно тривиальных объектов, перерезанию ленточек цветов государственного флага и прочей мишуре», – таким чином відреагував на «клозетну перемогу» відомий блогер Ілля Варламов 

Підзаголовок публікації – «П…ц».

Констатуємо. З перерізаннями стрічок у Вінницькому районі явно перестарались. До того ж перед призначенням на посаду керівників районів потрібно трохт ретельніше перевіряти їх рівень IQ. Ну так, на всякий випадок.


На межі фарсу та серйозної політики – історія з мітингом на підтримку Саакашвілі.

З одного боку, цей процес простимулював обʼєднання української опозиції, у якому (процесі) одне з важливих місць зайняв політик, здавна пов’язаний з Вінниччиною.

Марш навіть у Вінниці зібрав достатньо багато людей.

Хоча креативні радники обласних керівників теж дуже старались перетворити акцію на фарс. Майже до розбитого чола. Однак ці старання виглядають настільки дилетанськими, що при першому погляді на них стає навіть дещо сумно.

Коротко про “технологію протидії “Маршу у Вінниці. Міхомайдан під Коцюбинським: місцеві прихильники Саакашвілі не поладнали з тими, хто “проти Путіна

З такими заголовками з’явилась новина одразу на двох сайтах, які обслуговують обласну владу. Суть креативу приблизно така. Робимо декілька транспорантів на мітинг, з гаслами проти Путіна. Приходимо на Марш за Саакашвілі. Провокуємо учасників маршу з плакатами проти Путіна, отримуємо декілька оплеух по обличчю за високу владу і справа майже зроблена. Міхомайдан напав на противників Путіна.

Ну і наостанок намагаємось впарити цей низькопробний селянський фастуфуд в інформаційний простір.

Соцмережі і власні сайти повинні згодувати наступний логічний ланцюг: Міхомайдан у Вінниці побив патріотів антипутінців-значить міхомайдан проросійський-отримує гроші від Курченка-захищає Путіна-ганьба 😆

LoL панове, поки що LoL. Не завжди опробовані методи на 9 травня, притягнуті за вуха працюють. А вірніше ну дуже рідко.

Антипутінський “марш” 9 травня 2017 року

Антипутінське “щось” на акції соратників Саакашвілі

Нарешті, реальна політика у Вінницькій області на цьому тижні теж була присутньою, тільки видно її було не так багато.

Сергій Моргунов розповів, як діє у Вінниці бізнес-інкубатор. У 2017 році резидентами вінницького iHUB стали 37 компаній. Фактично послугами та інфраструктурою скористалися майже 80 представників з IT- та стартап-компаній, фрілансу.


Сергій Моргунов повідомив про надходження коштів державного бюджету на ребальзамацію тіла Миколи Пирогова.


Геннадій Ткачук: Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом здійснив прорив у розвитку нашої держави.


Олександр Домбровський про RAB-тарифи


Чи значить це, що дискусії всередині влади відсутні? Ні, не значить. Є й альтернативна точка зору, наприклад, на медичну реформу, яку впроваджує Уляна Супрун.


У Вінниці обговорили проблеми виборчого законодавства в контексті реформи децентралізації.

Вінницькі підприємці вчилися будувати експортний бізнес.

Це була вінницька політика за тиждень.

Автор: Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net