Гереги хочуть купити 25 % відомої на Вінниччині компанії ViOil

Renvior Trading Limited, яка належить власникові «Епіцентру» Олександру Герезі та його дружині Галині, запросила в Антимонопольного комітету дозвіл на придбання частки в Vioil Holdings Limited (о. Мен). Мова йде не менш ніж 25% в статутному капіталі компанії. Її виробничі потужності знаходяться у Вінниці на базі оліє-жирового комбінату.

Також Renvior Trading разом з Ercos Global Ltd. (Британські Віргінські о-ва) запросили в АМКУ дозвіл на отримання спільного контролю над Vioil Holdings Limited. Про це повідомив сайт agroday.com.ua.

Інформація про Vioil Holdings Limited і Ercos Global Ltd у відкритих джерелах відсутня. При цьому агентство припускає, що мова йде про промислову групу ViOil, засновником якої є Віктор Пономарчук. ViOil на даний час входить в трійку найбільших виробників олії в Україні.

Зазначимо, що сім’я Герег тільки за минулий рік отримала від АМКУ дозвіл на придбання частки понад 10 агропідприємств в Київській, Черкаській та Вінницькій областях. Восени компанії «Агрохолдинг 2012», також підконтрольної Герегам, дали добро на покупку «Оболонь-Агро», що на Хмельниччині.

Ще роком раніше «Епіцентр К» придбав 80% «Вінницької аграрно-промислової групи», яка обробляє землю в Вінницькій і Хмельницькій областях.

Загалом станом на 2017 рік земельний банк агрокомпаній, підконтрольних сім’ї Герег, становив 120 тис. га.

Капітал Олександра та Галини Герег оцінюють у $688 млн, що дозволило їм зайняти 10 позицію в списку ТОП-100 найбагатших людей України, складеному журналом «Новое время». Це всього на одну позицію нижче, ніж Юрій Косюк — засновник компанії «Миронівський хлібопродукт».

Віталій Горковчук

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net