“Єврооптимісти” Найем та Лещенко їдуть у Вінницю в політичну розвідку

Громадський рух нових політиків #дійзнами в рамках регіональних поїздок добрався і до Вінниці.

Вінницю відвідають політики, колишні громадські діячі та журналісти, а зараз – народні депутати з групи «Єврооптимісти».

Депутати діючого скликання Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Наталя Кацер-Бучковська відвідають Вінницю.

Столичні громадськькі діячі та експерти Марія Барабаш, Микола Давидюк, Сергій Блжевич із депутатами долучаться до дискусії і зустрінуться з вінничанами, які цікавляться політикою у понеділок 15 квітня, в Молодіжному центрі «Квадрат» (вул. Театральна, 15) об 16 годині.

Депутати-єврооптимісти при створенні першої демократичної коаліції у Верховній Раді входили у різні фракції політичних партій. Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук пройшли у парламент за списками «БПП-«Солідарність», Наталя Кацер-Бучковська – від «Народного фронту».

Під час нинішньої виборчої кампанії «Єврооптимісти» підтримували різні політичні команди і кандидатів у президенти. Сергій Лещенко став одним з консультантів Володимира Зеленського, Мустафа Найєм і Світлана Заліщук підтримували Анатолія Гриценка. Наталя Кацер-Бучковська публічно не висловлювала підтримки жодному з учасників перегонів. Але усі вони не підтримують діючого президента Петра Порошенка.

За словами одного з співзасновників руху Найєма, мета руху – “зробити так, щоб нових людей у наступному парламенті, в органах виконавчої влади та на місцевому рівні стало як найбільше”.

“Є дуже багато людей, що стоять по один бік ціннісних барикад, але вони чомусь не об’єднуються і не рухаються разом. Ми впевнені, що до наступних парламентських виборів усі ці сили мають об’єднатися. Іншого шляху немає… Багато хто запитує, чи є ми партією. Ні, ми не партія. Як ви знаєте, партію реєструють у певний спосіб. Зараз це – суспільно-політична ініціатива. Наша головна мета – зробити так, щоб нових людей у наступному парламенті, в органах виконавчої влади та на місцевому рівні стало якнайбільше. Підкреслю: у будь-який спосіб. Якщо буде необхідність створювати нову партію – створимо нову партію, якщо буде необхідність об’єднуватися з іншими силами і будуть такі партнерські союзи – ми будемо до них приєднуватися”, – сказав він.

Тому анонсований візит “єврооптимістів” можна розглядати як один з елементів партійного будівництва нової політичної сили, яка спробує сили вже восени на парламентських виборах.

До слова, «Єврооптимісти» кілька разів відвідували Вінницю. Ініціатором поїздок був Володимир Гройсман, екс-мер міста, і спершу віце-прем’єр, а згодом і голова Уряду.

Володимир Гройсман завжди наочно демонстрував депутатам, що багато з того, про що вони планують зробити в масштабах країни уже працює в рамках одного міста Вінниці.

Довідково: Міжфракційне об’єднання народних депутатів Верховної Ради України VIII скликання “Єврооптимісти” із фракцій «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч» та позафракційних. МФО було зареєстроване 3 лютого 2015 року задля координації парламентської роботи з метою втілення європейських реформ.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net