Чому Порошенко програв на рідній Вінниччині в першому і може програти в другому турі?

Президентські вибори на Вінниччині. Частина передостання.

Наш оглядовий цикл збігає кінця. Проте пишатися особливо немає чим. У Вінницькій області це була нудна, нецікава і надзвичайно непрофесійна кампанія.

Змістовної частини у ній було обмаль, а місцеві кадри мало на що не впливали. Отже, не дарма ми більшість з них за інертність та пасивність критикували. Дехто свою ділянку роботи провалив вщент, однак про це нижче.

Що, взагалі, можна сказати про політичні події на Вінниччині за останній тиждень? Та, майже нічого. Керівника департаменту Вінницької ОДА затримали на хабарі. Хабарник вимагав майже 180 тисяч гривень за підписання актів виконаних робіт. Неправомірну вигоду чоловік брав не вперше.

Удар по рейтингу Порошенка? Якщо, і так, то невеликий. Усі і так знають, що у чиновницькій системі мало що змінилося. Але для чого за два тижні до виборів робити такий постріл собі у ногу, ще й в такому інформаційному об’ємі? Про хабарника з “президентської області” у високому ранзі повідомили всі загальнонаціональні ЗМІ.

Нацкорпус провів нудну акцію «проти Свинарчуків» під адміністративною будівлею обласної ради.

Депутати від БПП Чаленко та Власюк прибрали сміття.

Вже під самий кінець кампанії хтось з впливових місцевих (столичних?) гравців таки взявся за тандем Зеленського-Калетніка:


Победа Зеленского на Винниччине – это реванш Калетника


Зеленський веде у владу «смотрящих» часів ЯнуковичаСудячи з того яка кількість сторінок і спільнот просуває публікації в соцмережах про сумнівних соратників Володимира Зеленського у Вінницькій області можна визначити, що таргетується ця кампанія не тільки на Вінницьку область, а на всю країну. Якщо взяти до уваги тисячі лайків, сотні коментарів і репостів до них, то потрібно констатувати, що кадрові рішення Зеленського по Вінницькій області стали великою ложкою дьогтю в його президентській бочці меду.

Але і з цим є декілька питань, а де ж ці гравці були раніше? Якби вони хоча б так працювали від самого початку, Порошенко у Вінницькій області виграв би точно, а Зеленський посів би в кращому випадку третє місце після Порошенка і Тимошенко.

Хіба одразу не було зрозуміло, що вінницькі штаби чинного президента і відповідальні чиновники абсолютно далекі від розуміння, що таке вибори, що таке інформаційні кампанії та технологічні і регіональні проекти? І справа не тільки в роботі проти конкурентів, наведіть приклади якісної, позитивної агітації “за”?

Та й як взагалі можна було так ганебно профукати подарунок долі у вигляді відвертого політичного зв’язку ключового кандидата в президенти і апологета “партії регіонів” всеукраїнського масштабу з вінницькою пропискою?

Ну звісно, все про що ми системно попереджали і писали в нашому виданні, це ж лише якісь особисті зведення рахунків, от лише результати першого туру доводять протилежне.

Оце і все? Ні. Заради об’єктивності наведемо і позитивний приклад. Все таки одна переможна подія вселенського масштабу у Вінницькі області сталась. Радники голови ОДА за 12 днів до кінця виборів (другого туру) створили сторінку (одну) в соціальній мережі в підтримку Петра Порошенка і навіть навчились рекламувати її та окремі дописи. Як кажуть наші джерела з виборчого штабу ПП, ініціатори надзвичайно тішаться, що на цю сторінку підписалось, увага, вже більше тисячі користувачів…

Порошенко визнав свої помилки у кадровій політиці


“Помилка в кадровій політиці. Дійсно, не помиляється той, хто нічого не робить. Але були очевидні помилки в призначенні тих чи інших прізвищ”,- Петро Порошенко.

Краще про кадрові помилки у Вінницькі області і не скажеш.

Олександр Крученюк фото Власно.інфо

Визнавши цей сумний для політичних оглядачів факт, зробимо таким чином – спробуємо відповісти на три запитання: «Чому програв Петро Порошенко на Вінниччині у першому турі?», «Що буде, якщо він зуміє зламати негативну тенденцію і переможе?», «Що зміниться внаслідок перемоги Володимира Зеленського?»

Відповідаємо на запитання перше. Обласна влада і депутатський корпус від БПП дуже слабо сприяли Гаранту у його змаганнях за другий термін.

Наприклад, заступник голови ОДА з суспільно-політичних та інформаційних питань, голова фракції БПП в обласній раді Олександр Крученюк за 9 днів до дня голосування постить в соціальних мережах пафосні дописи присвячені урочистому закінченню ремонту спортзалу в школі села Корделівка та актового залу в Калинівському коледжі. А у день голосування першого туру він же запостив ще в обід фото з пікніку з шашликами. Хоча на ефірі «1+1» Президент чітко акцентував – губернатор це політична посада. Чи політична посада заступника з політичних питань? Пише спільнота “Громада Вінниччини” в соціальній мережі.

Ну, і за офіційною сторінкою Вінницької територіальної організації БПП ми уже давно не спостерігаємо. Там немає оновлень з кінця березня.

Ще продовжувати?

Олександр Крученюк, взагалі, є дуже характерною фігурою для цих президентських виборів. Будучи головою фракції БПП в обласній раді і заступником голови ОДА, який відповідає за політичну ситуацію в області, він з одного резонансного скандалу перестрибував в інший. При цьому у ролі керівника фракції «засвітившись» один чи два рази із заявами загального характеру.

Таким чином, подія позитивного характеру (відкриття об’єктів, встановлення нового обладнання, презентація проектів) за участю представників влади, в очах виборців негайно помножувалася «на нуль» витівками місцевих контрагентів.

Тут про “кадрові помилки” президента можна було б і завершувати, якби не черговий інсайд з коридорів влади. Виявляється політичний заступник голови ОДА Олекснадр Крученюк сподівається одразу після виборів посісти місце свого однопартійця Анатолія Олійника. Тобто голови обласної Ради. Не більше і не менше.

Порошенко програв на Вінниччині у першому турі і, швидше за все, програє у другому, не тому, що тут різко полюбили Зеленського. А тому, що Порошенка, як кандидата у Президенти, якого репрезентувала б влада та партійна організація, тут не було взагалі.

І вінничани пішли за загальним трендом: «по приколу».

Тепер, спробуємо помріяти, і змоделювати: а що ж зміниться, якщо чинний Глава держави все ж переможе? Нехай шанси на це стають фантастичними, навіть наше не репрезентативне опитування на сторінці “Політичної Арени” в соцмережі дає розрив 75% на 25% на користь Зеленського. Але все таки, на виборах і не таке інколи траплялося.

Тим більше, що чинний президент обіцяє врахувати допущені помилки, прислухатися до вимог громадськості, активізувати боротьбу з корупцією та більше не допускати близьких друзів та бізнес-партнерів на управлінські посади у виконавчій владі.

На вершині політичної піраміди Вінниччини, таким чином, може нічого не зміниться.

Залишиться той саме кадровий склад у керівництві ОДА та у більшості підрозділів.

Можливі зміни серед очільників обласної ради, тим більше, що серед представників провладної коаліції є бажаючі обійняти теплі місця й окрім політичного заступника.

Проте з огляду на очевидний провал (а будь-який інший результат, крім переконливої перемоги у базовій області, саме провалом і є) на президентських виборах, нагороджувати за відсутність роботи, центр не буде.

Навряд чи можна очікувати зміни і в середовищі очільників опозиційних структур. Брак ідей, дефіцит кадрів та млявість у роботі ми неодноразово констатували, але у яких регіонах було інакше? Якщо робота провалена на центральному рівні, то її неможливо врятувати силами місцевими.

Отже, відбудеться консервація політичного життя на рівні Вінниччини. Якби не було за півроку парламентських виборів, то так би воно до 2024 року (якщо виграє Порошенко і станеться ще багато «якщо») і застигло б на нинішньому низькому градусі. Але вибори до ВР наше стійке болітце розворушать. Насамперед, тому, що партія влади – БПП – продемонструвала свою повну і беззастережну недієздатність на теренах Вінницької області. Тож, наш прогноз: у випадку перемоги Петра Порошенка, вибудована ним модель політичної системи у межах Вінниччини посипиться після виборів до Верховної Ради восени цього року.

Як не дивно, але значно більше шансів «усидіти» у вінницьких чиновників, якщо переможе Володимир Зеленський.

Ми уже писали про те, що без погодження Кабміну ані зняти голову ОДА, ані вплинути на кадрову політику Президент не матиме можливості.

Стане Володимир Гройсман знімати Валерія Коровія? Не факт, можливо новий президент все таки буде шукати компроміси з прем’єром, який при будь якому результатів виборів свій вплив лише посилить. До того ж Вінницька область для очільника уряду в пріоритеті. Тут вірогіднішим є наступний сценарій. Область теоретично може очолити лояльна до команди Гройсмана людина, але це повинен бути хто завгодно, крім чинного голови ОДА. Інкаше Володимиру Зеленському буде надзвичайно складно пояснити своїм прихильникам, а надто недоброзичливцям відсутність зміни влади в областях (його основої обіцянки під час виборів).

Чи буде керівник області реформувати ним же створену модель особистої і політичної лояльності? Скоріше, ні. А от Зеленський за півроку такого може начудити у межах країни, що й правління БПП згадуватимуть з ностальгією.

Будуть, звісно, наміри окремих осіб претендувати на входження/повернення до влади.

Проте такі наміри дуже швидко «гаситимуться», командою, яка перед обличчям сильного конкурента знову може отримати не формулярну, а справжню єдність. Для цього, звісно, слід відсунути тих, хто демонстративно саботував роботу, накінець відправити на пенсію тих, хто давно на це заслужив, оновити методи спілкування і комунікацій з громадськістю, а також вийти із затишного кабінету до стану об’єктивного сприйняття реальності.

Тоді підвищиться рівень внутрішньої конкуренції. Тоді у виборчих округах перемагатиме не той, на кого при ніякій роботі вкаже столичний перст, а той, хто справді зуміє організувати якісну і ефективну виборчу кампанію. Тоді до області буде пильнішою й увагу з центру, який, будемо відвертими, проґавив прихований бойкот власних розпоряджень і вказівок впродовж цієї виборчої кампанії.

Що ж, політичний сезон лише розпочинається. І Вінницька область буде одним з тих майданчиків, на яких вирішуватиметься доля країни.

Перепрошуємо за пафос.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук і вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net