Політолог: Якщо переможе умовно-демократична опозиція, то це підірве стабільність, але дасть шанс на прогрес

17 січня під час прес-конференції “Вінницький вибір-2019”, присвяченій початку президенських перегонівголова ГО “Інститут соціальних досліджень та політичного аналізу” політолог Володимир Кіпень розповів можливі сценарії подальшої долі українців та України, в залежності від результатів виборів.

Перед тим як повідомити ці сценарії Володимир Кіпень додав «трохи оптимізму» – зазначив, що Україна може уникнути подальшого падіння у прірву, за умови, що весняні вибори відбудуться успішно і буде зроблено «правильний вибір».

Далі політолог повідомив, що сценаріїв на його думку може бути доволі багато, з різними варіаціями, але «базових» лише три.

«Перш за все ми можемо отримати перемогу діючої влади, яка дає стабільність, але в найближчій перспективі несе загрозу стагнації. Всі ви бачите, що останні півтори роки реформи в країні майже не проводяться»,- зазначив Володимир Кіпень.

Ошелешивши журналістів таким откровенням, політолог перейшов до другого та третього сценарію.

«Якщо переможе умовно-демократична опозиція, то це підірве стабільність, але дасть шанс на прогрес. І третій сценарій – перемога кандидата, який не матиме «переважної» підтримки і буде вимушений шукати її у різних політичних сил і балансувати. Такий «флюгер» – найгірший варіант для України»,  – зазначив пан Кіпень.

На запитання щодо його особистого вибору, то Володимир Кіпень повідомив, що вважає саме «шанс на прогрес» найкращим доленосним сценарієм, який дасть можливість вскочити в той «останній трамвай» бажань і почати розвивати країну.

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net