Скандальний депутат Вінницької облради Андрій Ковальов втік від Садового до Смешка

Тепер він пристав до партії «Сила і честь» Ігоря Смешка і долучився в цей проект з кількома іншими «втікачами від Садового» у Вінницькій області. Але, от чи допоможе партії Смешка неоднозначна репутація обласного депутата – це ще питання…

Депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» Андрій Ковальов на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, про вихід з цієї політичної сили, і одночасний вступ до партії Смешка «Сила і честь». Однак про вихід з партії та фракції “Самопоміч” в обласній раді вирішив сором’язливо промовчати.

Як кажуть в навколо політичних колах: перевзувся на ходу. Не відомо, що виграє ця нова політична сила, від присутності у списку «токсичного» депутата, беручи його у виборчий список, сам Андрій Ковальов виграв від цього хоча б вже те, що він потрапив до політичної сили, яка на відміну від «Самопомочі», показує рейтинговий прогрес.

Проте, є ще один момент, про який варто сказати. І хоча він – на грані здогадки все ж вартий уваги. Андрій Ковальов намагається виходом із «Самопомочі» «зам’яти» з чисельні скандали пов’язані з ним і партією.

Відомо, що Андрія Ковальова неодноразово помічали в «гречкосійстві». Тобто, він підкуповував виборців від свого імені, під прикриттям громадської організації, яку він сам і створив. І підкуп цей нічого не коштував Ковальову. Адже його ГО отримувала гуманітарну допомогу продуктами із-за кордону. А потім ці продукти роздавалися вінничанам. Благородна справа? Зовсім ні. Андрій Ковальов і його підлеглі роздавали продукти нужденним не просто так. Вони ще й при цьому збирали їхні персональні дані. Прізвища, імена, прописку, номер паспорта, інд.код – уся ця інформація увійшла в досьє Ковальова, і без сумніву, буде використана під час кампанії. Вже не на користь «Самопомочі», а на користь «Сили і честі». Простіше кажучу обласний депутат прагматично створювув у Вінниці сумнозвісну схему по підкупу виборців під назвою “сєтка”, або мережа.

Також після виборів в облраду стало відомо, що Андрій Ковальов у декларації про доходи вказав їх повну відсутність, бо не працював. І у той же час – «пожертвував» в касу «Самопомочі» майже 20 тисяч гривень у партійний фонд.

Але це не головна ознака «токсичності» Ковальова. Він був замішаний і фігурує у резонансному голосуванні фракції «Самопомочі» за «дерибан 10 га лісу». І подальшого скандалу пов’язаного з проходженням поліграфу, що стало темою для розслідування громадського руху “Чесно”.

Коротко нагадаємо про це. В 2017-18 роках у Вінницькій облраді проходила сумнівна процедура передачі 10 га громадського лісу на користь приватної фірми, до якої причетні, як подейкують, депутати від БПП. Кілька разів це рішення намагалися «проштовхнути» через рішення сесії, але опозиція вперто за нього не голосувала. І от під час фінального голосування достатня кількість голосів знайшлася. Їх дало четверо депутатів від «Самопомочі», при тому, що ця фракція голосувати не буде за «дерибан лісу». Серед депутатів опинився і Андрій Ковальов. Тоді опозиція і громадськість підняли скандал. Його відлуння дійшло до центрального апарату партії. І там прийняли рішення: «якщо депутати з Вінниці стверджують, що проголосували за дерибан випадково, хай пройдуть детектор брехні. Троє голосувавших здали тести. Одна – відмовилася (депутат облради Ірина Колесник). І виявилося: двоє, з випробуваних поліграфом, голосували дійсно випадково, а от Андрій Ковальов – ні.

Це й підтвердив нардеп Олег Лаврик.

«Троє з чотирьох депутатів, які проголосували за передання лісу в приватні руки, пройшли детектор брехні у Всеукраїнській асоціації поліграфологів у Києві. Відмовилася від випробування поліграфом депутатка Ірина Колесник.

Щодо Вадима Соляника та Сергія Стадніка результати детектора є цілком позитивними, що свідчить про те, що насправді вони не зорієнтувалися. Що стосується Андрія Ковальова, який пройшов детектор брехні, то з кількох питань поліграфолог дав висновок, що з імовірністю 98% інтерв’юер казав неправду”, – додає Олег Лаврик.

Тобто, Андрій Ковальов з надвисокою вірогідністю причетний до деребану лісу. Тут додати нічого.

Хіба що крім того, що з огляду на всі скандали пов’язані з фракцією «Самопомочі» у Вінницькій облраді, у керівництві партії вирішили не ставити жодного вінничанина, через їхню «токсичність», у прохідну частину списку. А у відповідь на це Андрій Ковальов і частина його прихильників залишила партію львівського мера, і мігрувала до партії Смішка. Цікаво, що ще одна представниця партії “Самопоміч” депутатка обласної ради Ірина Колесник з’явилась… в якості кандидата в народні депутати по 13 округу від партії “Голос” Святослава Вакарчука. Та сама депутатка Садового, яка відмовилась від проходження поліграфу.

А у мережі Фейсбук з’явилися їдучі коментарі цього факті. І що цікаво, постять їх члени фракції РПЛ. А у них з «Самопоміччю» війна інтересів. Але про радикальну партію Ляшка на Вінниччині – буде в іншому огляді.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net