• З самого початку нової каденції структури, яка зветься «Вінницька обласна рада», ми пообіцяли стежити за діяльністю її керівництва, депутатів та виконавчого апарату. Ми власні обіцянки виконуємо.

Ми фіксували, що обласна рада збільшила кількість працівників виконавчого апарату майже у двічі (з 45 до 90).

Затвердила, всупереч закону чотирьох заступників голови обласної ради замість двох (“Комітет Верховної Ради вказав Вінницькій облраді на порушення закону: “зайві” заступники та “роздутий штат”).

Подбала про гідну зарплату, премії та надбавки голові та всім його заступниками.

Маніпулювала з коштами обласного бюджету.

Читати: Бюджет Вінницької області на 2022-й рік. Маленькі хитрощі на сотні мільйонів

Уникала відповідей про те, навіщо вона взагалі існує.

Але оскільки обласні чиновники продовжують сумнівну діяльність і під час війни, зокрема, дозволяють встановлювати надбавки і премії керівникам комунальних установ, то й ми продовжимо інформувати вінничан про ефективність використання їхніх податків, з яких оплачується діяльність Вінницької обласної ради.

Керуючись принципами об’єктивності ми не вишукували спеціально якийсь негатив, чи святковий тиждень. За типовий робочий тиждень ми взяли минулий: 13-19 червня та провели «контент-аналіз» роботи облради.

Отже, впродовж 13-18 червня (далі — вихідний) на офіційному сайті Вінницької обласної ради було опубліковано 20 новин, 14 з яких не мали жодного стосунку ані до Вінницької області, ані до роботи апарату обласної ради (“Загальні бойові втрати противника”, “Оперативна інформація” тощо), які міг би рерайтити навіть на працівник, а безіменний бот.

З останніх 6 новин (і це ще достатньо «ударний» тиждень), які хоч якось стосуються діяльності облради

1: «Відбулося засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури», де:

 • Депутати погодили проєкт рішення «Про передачу земельних ділянок зі  спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області до комунальної власності Вінницької міської територіальної громади».
 • Постійна комісія розглянула та схвалила проєкт рішення щодо встановлення зони санітарної охорони Черепашинецького родовища питних підземних вод, зокрема свердловин  ділянки «Черепашинці-3».
 • Крім того, члени постійної комісії розглянули звернення керівників закладів освіти – об`єктів спільної комунальної власності територіальних громад області щодо передачі котелень підприємству «Вінницяоблтеплоенерго». Депутати ухвалили рішення направити листи керівників закладів Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації та рекомендувати узагальнити інформацію та подати пропозиції з цього питання, відповідно до Регламенту обласної Ради

(Які стратегічні значення для Вінниччини матимуть ці рішення — здогадайтеся самі).

2: На Вінниччині почав працювати Центр сімейного відпочинку «Я – Маріуполь – Родина»

 • І яке відвідав Сам Голова (хоча обласна рада жодного стосунку до цієї події не має. І бюджетних коштів не виділяє).
 1. Відбулося засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету
 • депутати заслухали звіт про виконання обласного бюджету Вінницької області за І квартал 2022 року. У звіті зазначається, що за цей період до загального фонду обласного бюджету надійшло 417,8 млн грн доходів, що становить 100,1% виконання.
 • Проблема тільки у тому, що звітує про роботу ОДА, а депутати “затверджують”.
 1. Відбулось засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики
 • Депутати заслухали та затвердили звіт за 2021 рік та за перший квартал 2022 року виконання заходів Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадського суспільства у Вінницькій області.
 • Крім того, депутати погодили клопотання некомерційного підприємства «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної Ради» щодо нагородження Грамотою Верховної Ради України Світлану Кравченко, завідувачки 5-го відділення неврологічного для хворих із порушенням мозкового кровообігу, лікаря-невропатолога, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка.
 • Подякуємо їм за це.
 1. В’ячеслав Соколовий привітав медичних працівників Вінниччини з професійним святом
 • Ну, з церемоніальною частиною у нас зажди гаразд.
 1. Обласна Рада розгляне питання про мораторій на використання російськомовного культурного продукту на Вінниччині
 • Це після того, як проблема стала трендом по всій території України, а відповідне рішення на законодавчому (не рекомендаційному) вже прийняла Верховна Рада.

Резюмуємо

Один голова (зарплата близько 50 тис. у місяць з’явився на публіці 1 (один) раз зі штатним поздоровленням.

З чотирьох заступників (зарплати 37-45 тис.) ми чули прізвища двох. За добу роботи заробити 10 тис. грн. — це мистецтво.

Натомість поздоровимо інших двох. 10 тис. за відсутність на робочому місці — це взагалі мистецтво.

А ще там є 95 шт. працівників апарату, які щось роблять.

Що — невідомо, адже офіційний сайт обласної ради старанно приховує цю інформацію.

Справедливості заради потрібно відмітити й позитивний фактор. А саме стабільність «роботи» Вінницької обласної ради.

Адже ідентичний контент-аналіз ми робили в минулому році, який вийшов у нашому виданні під красномовною назвою: Одна комісія і один радіоефір. Підсумки роботи Вінницької обласної ради за тиждень

Довідково: Більшість в поточному скликанні облради має партія «Українська стратегія Гройсмана», депутати від цієї ж партії очолюють всі постійні комісії облради та обіймають керівні посади голови та трьох заступників.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net