Хто стане в авангарді політичної інтервенції Медведчука на Вінниччині

Раптова поява у ЗМІ персони Віктора Медведчука і той інформаційний шум, який піднявся після цього, віддає душком недорогого авантюрного роману.

«Загадковий незнайомець», – трафаретно мала б називатися його перша глава.

Тим більш недолугими є й «сценарії» вітчизняних експертів (коментаторів) і коментаторів (експертів), що Медведчук, мовляв, є ідеальною фігурою для Петра Порошенка у якості спаринг-партнера у ІІ турі президентських виборів. І що колишній електорат Партії Регіонів однозначно підтримає його на цьому шляху (чому?).

Коментатори-експерти залишають за кадром питання, що усі сценарії виборів-2019 у значній мірі залежать від зовнішніх факторів, на які жоден український політик вплинути не може. І що зазначена зовнішня конфігурація наразі не склалася, що унеможливлює будь-які реалістичні прогнози щодо сценаріїв проведення і результатів виборів.

Але «явление Медведчука» відбулося і певні наслідки це матиме.

Що у такій ситуації може відбутися на політичній арені Вінниччини?

Подивимося на «розклади». Медведчук став членом партії «За Життя!».

Обласну організацію партії Рабиновича очолює топ-менеджер Федерації боксу України, яку очолює Володимир Продивус.

Тобто, віжки проекту «Медведчук» на Вінниччині переходять до одного із «сірих кардиналів» області, екс-нардепа от Партії Регіонів Продивуса? А як бути з тим, що сам голова наглядової ради «Мостобуду» є членом політради Аграрної партії України? Рабинович/Медведчук так просто подарують область самостійному політичному гравцю?

Швидше, ні. Хоча Рабинович практикує продаж «франшизи». А готовий до такого сценарію Медведчук?

З більшою ймовірністю він шукатиме інших керівників напрямку просування свого проекту, який перебуває у «ЗЖ!» на союзницьких умовах. Продивус для цього явно можливо й не підходить.

Тоді, хто? Перебираємо представників колишнього проросійського табору, з числа ПР, КПУ та інших проектів. Група Татусяка почала співпрацювати з Романом Безсмертним. Залишки колишньої потужної фракції ПР в обласній раді перейшли до конкуруючого «Опоблоку». Мовчан і Антемюк переймаються проблемами власного бізнесу, аніж поверненням до політики.

Григорій Калетнік? Варіант не виключений, особливо, з огляду на перебування його сина на території РФ, а також СДПУ(о)-шного минулого самого президента ВНАУ.

Однак, чи ризикне сам Калетнік на такий крок, оскільки розуміє, що негайно стане мішенню для різного роду активістів та націонал-радикалів?

Тим більше, що його зв’язки і підтримка місцевої організації «Батьківщини» дає привід стверджувати, що саме на ЮВТ екс-нардеп від ПР збирається зробити основну ставку.

А ось другорядну – цілком можливо – саме на Медведчука, увівши до керівництва обласної «ЗЖ!» підконтрольну людину, щоб, таким чином, врівноважити вплив Продивуса.

До речі, останній координатор руху «Український вбір» Сергій Годний наразі працює у Києві, та й рівень його особи явно не дотягує до ролі керівника виборчого штабу політика, якого збираються ледь не виводити до другого туру президентських виборів.

А, можливо, якщо Медведчук дійсно є погодженим спаринг-партнером Гаранта, то його виборчою справою займатимуться висуванці владі. Хоча, у самої влади на виборчому фронті, з огляду на відсутність кадрів, справи не дуже…

Сценарії політичної інтервенції Медведчука на Вінниччину можуть бути різними. Очевидно те, що і на цьому фланзі політичного життя, швидше за все, уже найближчим часом можна спостерігати неабияке пожвавлення.

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net