Кругообіг капусти у вінницькій політиці

Несподіваний флешмоб і очікувана відсутність реакції

Житель села Ксаверівка Вінницького району Михайло Мартинюк під стінами облдержадміністрації та облради спробував торгувати капустою. За кілограм просив 4 гривні. Селянин запевняв, що не зміг отримати дозвіл, щоб продавати свій товар на «червоних» ярмарках.

Новину інформаційні ресурси підхопили, а чиновники Вінницької РДА почали мляво виправдовуватися. Кількість місць, на їхню думку, обмежена, а всім «милим і любим» не будеш.

Не те, щоб «капустяний протест» мав планетарний характер. Тим більше, відбуваються подібні акції під стінами ОДА регулярно, без особливих, щоправда, наслідків (а, якщо чесно, – без жодних, як і реакції влади).

Житель Ксаверівки влаштував торгівлю капустою біля стін Вінницької ОДА

Продаж капусти під стінами обласної державної адміністрації влаштував житель села Ксаверівка. В такий спосіб, каже чоловік, вирішив висловити протест за не внесення його до списків тих, кому дозволено торгувати на червоних базарах. #Новини_ТНВ

Posted by UA: Вінниця on Monday, 8 October 2018

Аналогічні прояви відчаю давно відбуваються й у столиці. Як правило, – теж безрезультатно. Депутатам шкода часу на спілкування з людьми, які вимагають захистити їхні права або щось просять.

Проте є й різниця. До таких громадян у Києві негайно вибігають декілька завзятих опозиціонерів, а потім довго трясуть їхніми петиціями з трибуни Верховної Ради. Та голосно кричать на всю країну про «злочинну владу». Не те, щоб їх надто хвилювала подальша доля шукачів правди, але приводу прорекламувати самих себе вони не втрачали. Інколи, навіть, допомагало.

Помилка чи несправедливість влади – завжди інформаційний привід.

У Києві. А не у Вінниці. Тут бодай хтось з опозиціонерів, які торгуються за посади та зривають сесійні засіданні внаслідок зриву «договорняків», підняв проблему відсутності публічності навіть у такому дрібному питанні, як розподіл місць на «червоних базарах»?

Ні, їм якщо і вистачає «розумілки» то хіба що на шалений принтер нікому не цікавих звернень обласної ради до центральних органів. Від антиолігархічних меморандумів, які ні на що не впливають до глибокого занепокоєння високими тарифами, низькими зарплатами, тощо.

Вінницька обласна влада постійно рапортує про стабільну першість у різного роду рейтингах з прозорості адміністрування.

Тому, звісно, у час мультиправди, коли кожен має право домислювати про подальший перебіг подій на власний розсуд, спробуємо спрогнозувати: яким чином різні політичні сили могли відреагувати на цей невеличкий, але, як виявилося з публікацій у ЗМІ, доволі резонансний флешмоб.


«Безпідставні спроби поставити під сумнів прозорість діяльності обласної влади не залишаться без належної відповіді», – прес-служба ОДА.

«Вінницька «Самопоміч» влаштовує безкоштовні курси з питання вирощування капусти», – «Самопоміч» (Вінниця).

«За підтримки депутатки Вінницької міської ради Ганни Давиденко селянинові вдалося реалізувати декілька кілограмів продукції з власного городу», – Вінницька обласна організація ВО «Батьківщина».

«Фермер, який влаштував провокацію під будівлею ОДА ніякий не фермер, а агент Кремля. Він або їздить туди на сесії, або навчається заочно. Запрошуємо всіх небайдужих вінничан на щорічний обряд спалення опудала Путіна і кремлівської капусти», – медіарадники Коровія.

«Сьогоднішній протест вінницького аграрія під стінами обласної ради прямий наслідок змови Скоцика і Медведчука», – «Аграрна партія».

«Корову подоїти, свиням, курям дати, в городі попоратися, капусту зібрати, консервацію закрити… І коли вони тільки відпочивають! Нашим найкращим сільським чоловікам та жінкам треба цілувати руки щодня, а не лише сьогодні, у їхнє заслужене свято. Борюся за те, щоб нашим квіточкам, дояркам, фермерам, колгоспницям і колгоспникам, які все життя важко пропрацювали за галочки чи трудодні – перерахували пенсію. А тим, хто працює – була робота із гідною зарплатою. Низький уклін вам, наші трудівники і трудівниці! Відпочиньте хоча б сьогодні!» – лідер Радикальної партії у фейсбук.

«З мітингу – на відпочинок. Селянин-мітингар виграв безкоштовну путівку в туристичний комплекс Буковель зробивши декілька репостів публікації Олександра Шевченка», – партія УКРОП.

«Блок Петра Порошенка завжди підтримує вінницьких аграріїв», – офіційна Інтернет-сторінка (Запитаєте – де логіка? А там так завжди).

Гадаєте, жарти?

Так ось, славнозвісні «особи неподільської зовнішності» у виконанні екс-губернатора Івана Мовчана жартом не було.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net