«Золота осінь» вінницької політики

Останні теплі дні осені-2018 співпали з останнім ненапруженим періодом існування місцевих організацій політичних структур. Все наразі вважається простим і зрозумілим. Проекти реалізуються. Грантові кошти освоюються. Діяльність опонентів ігнорується. До столиці йдуть переможні реляції про успішну діяльність. Усі новини, навіть з партійних організацій, мають бути теплими і лагідними. Як осінь за вікном.

Якщо область бере участь у черговому рейтингуванні, то обов’язково перемагає (легкість ведення бізнесу). Хоча, наприклад, оцінки Мінрегіону є значно скромнішими, а з децентралізацією взагалі все погано. Але навіщо згадувати про погане, коли можна похвалитися добрим?

Зростають обсяги інвестицій, тривають спортивні змагання і культурні заходи, відзначаються державні свята, підприємці отримають підтримку на стартапи, а Національна поліція організовує «круглі столи» з питань налагодження співпраці з ЛГБТ-спільнотою.

Офіційні партійні сайти випромінюють оптимізм. Політики вітають довгожителів, або беруть участь у святкуванні ювілею дитсадку, підтримують творчі ініціативи; разом депутатів водять на екскурсію до хірургічного центру (25 років будувати – не жарти).

Якщо і трапляються дрібні непорозуміння, то на загальний політичний клімат це жодного впливу не має.

Трохи пожвавити політичний штиль вирішив місцевий «Укроп», який на минулому тижні провів у Вінниці захід під назвою «праймеріз». Члени партії зібралися у «Плеяді», послухали екс-власника «Буковелю» (обшуки і кримінальні справи) Олександра Шевченка, поаплодували йому і довірили балотуватися у Президенти України.

При цьому голова правління заснованого українськими дипломатами БФ «Майдан Закордонних Справ» Богдан Яременко сказав, що партія «не бреше і не брехатиме надалі»😆

Уже за одну кришталеву чесність «Укропу» можна було б подякувати. Тим більше, що керівник вінницького відділення – Григорій Зозуля хоча і має у минулому декілька кримінальних справ, ще жодного разу не був у в’язниці.

Приїжджала до Вінниці колишня соратниця столичного міського голови Льоні «Космосу» Черновецького Алла Шлапак. Візит запам’ятався тим, що пані категорично виступила проти того, що інфраструктурні проекти у Вінницькій області фінансуються належним чином.

Навіщо вона це зробили, як і навіщо приїжджала – залишилося не зовсім зрозуміло.

Певно, намагатиметься на президентських виборах відібрати декілька сотих відсотку у одної з конкуренток, яку намагається косплеїти (довге світле волосся, окуляри).

Відвідав центр області Олег Тягнибок, хоча цього разу нічого цікавого не сказав.

Триває дрібний резонанс від «гніванської справи», але це, у принципі, й всі політичні події тижня.

Обласна політична еліта важко і неохоче «розгойдується» напередодні гарячої фази виборчої кампанії. Амплітуда політичної активності перебуває у межах статистичної похибки, а депутатської – прямує до нуля.

Ми уже декілька разів задавали риторичне запитання: як основні кандидати у Президенти України намагатимуться досягти прийнятних результатів у межах

Вінниччини? І, скажімо чесно, поки що цього не розуміємо.

Не розуміють цього, судячи з усього, й вони.

Тому й триває «гра в політичну мовчанку».

Але осінь незабаром скінчиться. Зима близько.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net