Вінницький візит Юлії Тимошенко – заміна голови фракції, мітинг в райцентрі і кастинг для журналістів

Як ми і писали, Юлія Тимошенко таки відвідає Вінницьку область 23 жовтня. Публічно про це стало відомо зовсім нещодавно. Але програма перебування лідера "Батьківщини" на перший погляд доволі нестандартна.

З офіційних повідомлень відомо, що програма візиту передбачає лише зустріч з громадою м. Козятин. Де на головній площі районного центру відбудеться мітинг за участі Юлії Тимошенко.

Таке повідомлення-запрошення було опубліковане в “батьківщинівському” виданні “33 канал” та днями з’явилось на сторінці партії в соціальній мережі.

Про інші районні центри, чи відвідування обласного центру не йдеться. Дивно?

Чому з усіх районних центрів було обрано саме Козятин і що такого сталось в команді ключового кандидата в президенти, яка ігнорує місто Вінницю і чи є в цьому логіка? Адже обласний центр варто відвідати як мінімум задля залучення місцевих ЗМІ у висвітлення візиту.

Розберемось з Козятином. Це не тільки один з найбільших по населенню райцентрів області, місто обласного підпорядкування, вузлова станція Південно-Західної залізниці, в 2015 році мером міста був обраний кандидат від “Батьківщини”, як вийняток для області – це раз.

Козятин та Козятинський район стабільно голосує з найвищими результатами по області та країні за Юлію Тимошенко та її партію – це два.

13 мажоритарний округ – це єдиний виборчий округ до Верховної Ради на якому з 2012 року перемагав кандидат в народні депутати від “Об’єднаної опозиції” при офіційному балотуванні від “Батьківщини” – 2012 рік Микола Катеринчук. Стало відомо, що Юлія Тимошенко дуже розраховує на цей виборчий округ, настільки, що зняла з нього голову фракції в обласній раді Олега Мейдича, новини про резонансне кримінальне минуле облетіли сотні видань та резонували в соцмережах. При тому, що Мейдич вже почав готувати виборців своєю присутністю в районних газетах та іншими заходами, є ймовірність того, що 23 жовтня Юлія Тимошенко офіційно представить нового кандидата від своєї партії – Олексія Кривопішина. Багаторічний керівник тієї ж Південно-Західної залізниці, як кандидат від міста залізничників виглядає доволі логічно. Тим більше, що не так давно депутат обласної ради від …… “Партії регіонів” Олексій Кривопішин потужно засипав Козятин залізничними благами – завершив реконструкцію залізничного вокзалу, побудував (не без скандалу) два будинку для залізничників (перші і останні житлові будинки в Козятині за часи незалежності), встановив декілька скважин для питної води, все профінансовано за рахунок залізниці. Про повну політичну картину 13 округа читайте незабаром в нашому виданні.

Так от, кандидат від опозиційної Тимошенко – депутат обласної ради від “Партії регіонів”, з цілою купою кримінальних проваджень виглядає вже не так логічно.

З Козятином розібрались, але чому ж ігнорується в програмі візиту обласний центр.

Можна припустити, що команда Тимошенко побоюється провокацій у вотчині Порошенка та Гройсмана, в тому числі і від представників ЗМІ, які можуть зіпсувати переможний тур кандидата в президенти якоюсь заготовленою картинкою. Логіка тут є. Адже розмістити правильні для “Батьківщини” матеріали можна і дистанційно, без масштабної зустрічі з виборцями та журналістами, картинку візьмуть з Козятина, хоча подадуть її як тріумф Тимошенко в маркерній області під загальною назвою “Вінниччина”. А от якісь провокації можуть відбутись, звісно не як ініціатива місцевого БПП, який залишається аморфним навіть зараз, а от команда зі столиці таке влаштувати може.

Дрібним підтвердженням таких побоювань стала ну просто непересічна подія для вінницької політики 🙂 пост в фейсбук губернатора області, який публічної активності там давно не проявляє. Та ще й пост з різкою критикою Юлії Тимошенко!

Цей відчайдушний крок керівника області дійсно був зовсім неочікуваним для більшості пересічних користувачів соцмереж та учасників політичних рухів області, але тільки не для тих, хто ці процеси розуміє та відслідковує. Тому цю публічну заяву ми розберемо окремо, в наступних публікаціях нашого видання, а ви поки що можете самостійно насолодитись і заявою, і коментарями під нею, і фактичною відсутністю захисників цієї позиції в соцмережі.

Щодо Вінниці і Тимошенко. Все таки в штабі лідера “Батьківщини” передумали і вирішили обласний центр відвідати, планувалось декілька локацій і форматів зустрічі, від звичної для Тимошенко “Плеяди” до прес-конференції для місцевих журналістів. В результатів зупинились (поки що) на готелі “Франція”, куди в телефонному режимі, керівниця обласного осередку запрошує лише обраних нею журналістів. Ніяких офіційних запрошень та анонсів прес-конференції немає.

Ну що ж, теж варіант. Журналісти вони як кандидати в президенти бувають різні, свої і не свої, хороші і погані. Принаймні для партії “Батькіщина”.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net