Антикризові “менеджери” влади і безPRна опозиція

Шановні місцеві політики, чи точніше ті хто себе такими вважає. Ми добре розуміємо ваш провінційний психотип і всі ваші ментальні вади. Ми розуміємо, що ви ще не позбавились радянських архаїзмів, а тут бац - нова країна, третє тисячоліття, Ілон Маск, андронний колайдер, інтернет, соцмережі, квантова фізика і теорії чорних дір. Але! PR - це не хвалебна стаття про вас в районці раз на пів року і не образливий напис на паркані "Вася - лох". Точніше це теж своєрідний піар, але не так шоб вже аж канєшно ...

В першу чергу PR – це зв’язки з громадськістю і діалог з суспільством. І як ви напевно розумієте, а ви ж розумієте, бо 90% з вас позакінчували Академії при Президенті та інші високоповажні навчальні заклади, – форми цього самого діалогу ну дуууже різноманітні.

Тому нетхування цим самим клятим паблік релейшеном (він же PR), як чимось таким за що аж трохи соромно перед сусідкою і призводить до системних багів (жаргонізм, що означає помилку, ваду або дефект в програмі або системі, що викликає в ній неправильний або неочікуваний результат або неочікувану поведінку) і траблів (проблеми, складнощі, помилки) – підтянемо трохи вас в термінах. Ви ж не заперечуєте?

Якщо ж ви (представники опозиції) не вважаєте сьогоднішній мітинг та сесію обласної ради власним провалом, далі можете не читати, бо політика то трохи не ваше. А скоріше не трохи, а зовсім.

Займіться чимось важливішим, випийте чарку, поїдьте половіть рибу, чи пограйтесь в гаджетах.

Але давайте по порядку. Приготувались? Вмостились зручніше?

Антикризові “менеджери” влади

Позавчора ми задались дуже риторичним питанням: Як і чим влада буде відбивати, чи упереджувати негативну політичну хвилю на наступному тижні? Бо ж ви, шановна опозиція, мали цю саму хвилю підняти. Як? За допомогою отого самого піару.

В тому ж матеріалі ми самі собі й відповіли на своє питання – ніяк і нічим влада відбиватись не буде, бо трохи не вміє, трохи нема кому і т д.

Але сталось справжнє диво! Влада таки зробили відчайдушну спробу. Визнаємо, саме до цього ми їх і провокували. Для чого? Ну точно не для поразки опозиції, а щоб в черговий раз перевірити у влади “домашку”, яка зараз навіть на контрольна робота, а скоріше державний іспит. А раптом в системі обласної влади з’явились фахові антикризові менеджери, чи чомусь таки за 5 років навчились ті, що мали б займатись такою важливою роботою.

Ми не будемо аналізувати “нічну роботу” з активними представниками опозиції спеціально навчених для цього людей, це не здобутки чиновників та провладних політиків. А розберемо те, що відбувалось в публічній площині.

Отже. На провладному вінницькому інтернет-ресурсі напередодні мітингу опозиції оприлюднили “ужасне розслідування”, по мотивам програми “Схеми” в якому йшлося про ймовірні маніпуляції із грошовими внесками на користь партії «Батьківщина» – зокрема, були виявлено, що частина громадян, які за офіційним фінансовим звітом начебто перераховували гроші, насправді нічого про це не знали.

Вінницькі журналісти виявили, що частина громадян, які фігурують у звітах партії «Батьківщина» як її спонсори, спростовують, що будь-коли робили внески на користь партії Юлії Тимошенко, і заявляють, що їхні дані, ймовірно, були використані без їхнього відома. При цьому місцеві журналісти стверджують, що персональні дані “фейкових спонсорів Тимошенко” з Вінниччини вони знайшли на сайті НАЗК. А от днем раніше голова обласної “Батьківщини” оприлюднила більш ймовірну версію: Перший заступник голови ОДА (Андрій Гижко авт.) разом з головами РДА отримали неправомірний доступ до списків “донорів” і чинять на них тиск, щоб вони забирали назад кошти і тому подібне.

З першоджерелом хітом-піару влади і можливих зловживаннях при його формуванні ми розібрались. Які ще антикризові заходи робили представники влади?

По факту ніякі. Опозиція прогнозовано зібралась біля трибуни обласної ради і виступила із заявою про необхідність ініціювати імпічмент президенту і вимагали внести цей пункт про звернення до центральних органів влади в порядок денний. Одразу за нею сталась “сенсаційна” подія для Вінницької області в сфері публічних комунікацій влади. Всі присутні депутати з фракції БПП теж зібрались біля трибуни, а керівник фракції Олександр Крученюк навіть зачитав з папірця звернення фракції про проведення чесних і прозорих виборів до Генпрокурора, Міністра МВС, голови СБУ щодо фейкових донорів ВО «Батьківщина», які виявлені також у Вінницькій області:

“Дані ошукані громадяни з числа пенсіонерів, працівників органів місцевого самоврядування, безробітних, які «взяли участь» у фінансуванні ВО «Батьківщина» наразились на наступні наслідки – втратили можливість оформлення субсидій та житлово-комунальних послуг. Втратили можливість оформлення одноразової допомоги малозабезпеченим громадянам. Працівники органів місцевого самоврядування, які не задекларували витрати наражаються на адміністративне правопорушення. Турбуючись про ошуканих громадян, просимо ВО «Батьківщина» взяти відповідальність на себе та надати документи про непричетність громадян Вінниччини до вказаних перерахованих коштів”.

Дані про дані факти за посиланням 😆 феєрично закінчив свій виступ керівник фракції БПП маючи на увазі “за посиланням” згадане вище розслідування.

Чому ця на перший погляд пересічна подія (зібрання фракції БПП біля трибуни) і політична заява (нехай і незграбна) згадана нами як сенсаційна. Тому що до цього моменту і таких заяв не було. Не по формі не по змісту. Хоча приводів і необхідності якось реагувати на політичні виклики було вдосталь.

Якісні публічні комунікації (Pr) повинні бути якісними за змістом, фактами і по формі донесення. З фактажем ми розібрались, виходячи з джерел інформації вони викликають сумнів, по формі – ви самі можете оцінити подачу, переглянувши відео виступу керівника фракції БПП, яке є у відкритих джерелах.

Одним словом з антикризовим менеджментом у влади не склалось.

Опозиція без піару

Про те, що доволі резонансні вчорашні заяви опозиції не викликали потужної інформаційної хвилі, ми вже згадували, повторюватись про провальний медіа-супровід виборчих штабів опозиції не будемо. Про малочисельний мітинг теж. Хоча можливості зібрати чоловік 500 під ОДА у 5 опозиційних партій є. На раз-два. Партійці, депутати, члени ДВК, працівники штабів, друзі і т д.

Розберемо відсутність реакції на “ужасне розслідування” про “фейкових спонсорів Тимошенко на Вінниччині”, яке в якості “вбивчого” компромату і процитував з трибуни ради керівник фракції БПП. Лідер місцевої “Батьківщини” намагалась якось виправдатись про оприлюднені факти, хоча опозиціонери могли перейти в контрнаступ.

Але для цього потрібно мати або гарну політичну пам’ять, або на рівні користувача володіти пошуком в інтернеті, або мати в партійних структурах (штабах) спеціально навчених людей, спеціалістів з публічних комунікацій. Або отримувати особисту порцію “чорного” піару.

Далі лише цитати з елементами ребусу де ось за такими символами @@@ буде прихована назва партії :

“Гроші заводилися через персональні дані бюджетників, а самі пожертви маскували під членські внески”.
“Майже півтора десятки вчителів, з якими вдалося поспілкуватися в Рівному, стверджують, що давали штабам @@@ свої персональні дані для членства у територіальних та дільничних виборчих комісіях”.
“Жоден учитель, з яким спілкувався ЧЕСНО, до приїзду журналістів не знав, що перераховує кошти та є членом партії”.
“Учитель історії Рівненської ЗОШ №27 Валентин Кравчук стверджує, що паспортні дані в @@@ залишав, але безпосередньо у виборчому процесі участі не брав”.
“Думаю, що все ж таки ішла вказівка зверху, з міського управління освіти (йдеться про залучення вчителів до роботи ДВК від @@@ – прим авт.).  У нормальній демократичній державі такого не має бути”
“Він також зазначив, що партію @@@ ніколи не спонсорував і гроші не перераховував”.
“Без відома людини робити таке… я дізнаюся від вас, що я є “спонсором” партії. Це диву даєшся”
“Виявилося, що фактично у кожній школі Рівного вчителі фінансово підтримують @@@”.
“Сергій Сидорчук, учитель історії Рівненської школи №18, каже, що не фінансує жодну партію. Навпаки, у 2014 році намагався стати членом дільниці від @@@, щоб підзаробити. Однак у фінансовому звіті внески від його імені є”.
“Учитель припускає, що партії вже давно мають його персональні дані, оскільки він був членом виборчої комісії. Такі комісії формуються за партійною квотою”.
“Громадський рух ЧЕСНО поспілкувався з учителями чотирьох шкіл Рівного. Про те, що фінансують котрусь із партій, всі педагоги, з якими спілкувався ЧЕСНО, дізналися саме від журналістів. Однак публічно говорити про це погодилися не всі. Від почутого одна з учительок навіть розплакалася. Вона підтвердила, що партію не фінансує, але говорити публічно боїться”.

Ви звичайно вже здогадались, що за @@@ ми ховали від вас абревіатуру БПП. З дійсно масштабного журналістського розлідування Руху “Чесно”, в якому фігурує декілька регіонів країни, червною лінією в якому проходить риторичне запитання авторів:Чи відповість БПП за використання персональних даних освітян?

Переглянувши матеріал з промовистою назвою “ВЧИТЕЛЬКО МОЯ, СПОНСОР БПП:
як партія президента збирає мільйони”  і поставивши себе на місце вінницької опозиції ви логічно задастесь питанням, і ці люди забороняють нам колупатись в носі? Але то ви – наші читачі, а то вінницька опозиція. Якій ще вчитись і вчитись.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net